Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 20 травня 13:13
Анонси
В епіцентрі
Костянтин Лопушанський — новопризначений CDTO Житомирщини
Костянтин Лопушанський — новопризначений CDTO Житомирщини
Костянтин Лопушанський — новопризначений CDTO ЖитомирщиниНа Житомирщині чоловіків закликають оновити свої дані в ТЦКУ Бердичеві працює Ветеранський хаб для підтримки Захисників та їх сімейВолейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

27 декабря 2011, 08:09

Сергій Рижук: «Добиватися позитиву не на відсотки, а у рази»

16 грудня голова облдержадміністрації Сергій Рижук провів прес-конференцію для журналістів області за підсумками роботи за 11 місяців поточного року. Дещо про те, що маємо. У наданому для працівників ЗМІ прес-релізі до прес-конференції, зокрема, зазначено, що цьогоріч місцевим бюджетам передбачено рекордний обсяг субвенції з Державного бюджету - 130,6 млн.грн. Це майже у 8 разів більше, ніж торік
Область посідає перше місце в Україні за темпами зростання роздрібної торгівлі і друге - за динамікою зростання промислового виробництва. За 11 місяців промисловість області зросла на 20,5%, тоді як в середньому в державі - 8,9%.

Податкові надходження до бюджету від суб'єктів малого підприємництва за 9 місяців зросли на 150% і склали 268,9 млн.грн.

За 10 місяців приріст виробництва аграрної продукції становить 238 млн.грн. і сягає 3,2 млрд.грн., в тому числі 2 млрд.грн. - продукція рослинництва, 1,2 млрд.грн. - тваринництва.

За цей період експорт молока і молочних продуктів зріс утричі, котлів, обладнання та механізмів - удвічі, виробів з каменю - на 54%, паперу і картону - на 52%, виробів з чорного металу - на 36%.

Прямі іноземні інвестиції у промисловість зросли майже на 20 млн. доларів США.

Приріст будівельно-монтажних робіт до минулого року становить 36,7%.

Введено в експлуатацію 126 км газових мереж, газифіковано 10 населених пунктів, до кінця року буде введено ще 8 об'єктів газифікації.

Фінансування галузі охорони здоров'я збільшилось на 42,9 млн.грн., спорту - на 3,2 млн.грн. Вперше з обласного бюджету виділено цільові кошти в сумі 700 тис.грн. на обстеження та початок реконструкції центрального в Житомирі стадіону та 1 млн.грн. - на будівництво капітальних приміщень стадіону "Спартак".

Область посідає перше місце за охопленням освітою дітей 5-річного віку та відновленням роботи дошкільних навчальних закладів. На підготовку закладів освіти спрямовано 33,5 млн.грн., у тому числі майже 14 млн.грн. коштів субвенції з Державного бюджету, що в 1,6 раза більше, ніж у минулому році.

З коментарів губернатора

У своєму вступному слові Сергій Рижук сказав, що ставить за мету "добиватися позитиву не на відсотки, а у рази". "Я чекав, як людина, як фахівець, який повернувся до себе додому, - сказав Сергій Миколайович, - що не тільки економіка, а й люди, як основний творець і носій прогресу і свого життя, сприймуть нас, наші організаторські здібності, якщо не таланти, і економіка, і люди відгукнуться конкретними результатами. Так і відбулося. Це не заслуга губернатора, його заступників і управлінь. Це - заслуга, кажу без пафосу, наших людей".

Завдяки чому, скажімо, обсяги добувної промисловості зросли в 1,6 раза? Сергій Рижук розповів, що на початку йому не було відомо, скільки в області є кар'єрів з видобутку каменю і гранітів. Спершу надали інформацію про буцімто 300 кар'єрів. Після першої перевірки кількість кар'єрів зросла до 500. Третя ревізія зафіксувала 812 кар'єрів.

Неправдива звітність існувала й щодо прибутків власників кар'єрів, яких тим часом, за словами очільника області, "роз'їжджало Житомиром на джипах стільки, що важко було з ними розминутися".

В результаті вжитих контрольних заходів надходження до бюджетів від діяльності кар'єрів зросли майже у 2 рази.

Головний принцип обласної влади у стосунках з виробничниками полягає в тому, щоби не заважати їм працювати. "Для нас в облдержадміністрації, - наголосив промовець, - є надзвичайною подією, коли через контролюючо-перевіряючі органи зупиняється те чи інше виробництво. Але при цьому ми маємо забезпечувати життя і здоров'я людей. Слава Богові, це нам вдається".

З огляду на здобутки, Сергій Рижук прогнозує таку перспективу: "Ми, - сказав він, - виходимо на рівень, що дозволить області не тільки позбутися депресивного стану, вона стане індустріально-аграрною з високим рівнем економіки, вирішення соціальних програм".

На користь такого висновку свідчить, на думку губернатора, набутий досвід швидкого будівництва нових підприємств - за 45-80 днів. Як приклад, він назвав входження в область за 80 днів відомої компанії "Нібулон".

Ще один приклад - будівництво супермаркету німецькою компанією "Метро" - із 16-тьма рядами касових апаратів, 308-ма місцями для автостоянки. "Але найголовніше те, - підкреслив Сергій Рижук, - що ціна товарів тут буде на 15-20% нижчою. Ми домовилися з "Метро", що обов'язково буде лінія товарів органічного походження, щоб ми не боялися купувати собі і дітям сосиски і дитячу ковбасу".

Голова ОДА перераховував ряд позитивних змін у аграрному секторі. Так, область вже не завозить картоплю з Єгипту, а вдосталь має власної. Відновлено цукрову галузь. Збільшення посівних площ під ярою пшеницею дозволило зібрати її 375 тис. тонн, а валовий збір зерна сягнув 1,5 млн.тонн. "На півдні країни, де зона ризикованого землеробства, - сказав Сергій Рижук, - і на сході цього року не зійшли озимі, тож Житомирщина у наступному році стане житницею України, оскільки у нас зійшли хліба, і ми сіяли-пересіяли". Нинішнього року в сільське господарство вкладено коштів з обласного бюджету у 10 разів, з Державного бюджету - утричі більше торішнього. Кредитування селян з 40 млн.грн. у минулому році цьогоріч зросло до 108 млн.грн. Рентабельність сільськогосподарського сектору становить 18%.

Хоча здобутки у тваринництві є значно меншими, ніж у рослинництві, однак область є лідером в Україні з виробництва молока на душу населення, а за кількістю корів посідає четверте місце.

Голова облдержадміністрації досить детально розповів про справи в будівництві. За обсягом капіталовкладень у цю галузь область вийшла на перше місце. Державні субвенції проти минулого року тут зросли у 8 разів.

Водночас, зазначив Сергій Рижук, недостатнім є житлове будівництво, хоча й спостерігається тенденція його нарощування. Головна причина відставання будівництва житла від потреб у ньому полягає у відсутності в людей коштів на його купівлю.

Сергій Миколайович навів приклад, що у збудованому 178-квартирному будинку викуплено лише 11 квартир. На його думку, подолати житлову кризу може лише нова кредитна політика, що цілком залежить від волі органів вищої державної влади.

З відповідей на запитання

Чи досі вірить губернатор у реальність соціального житла в селі Зарічани за 60 тис.грн., як він це обіцяв раніше?

- Через несприятливу кредитну політику цей проект "завис". Якщо спершу будувати одну кімнату, а потім добудовувати решту, то такі проекти, коли в людей бракує коштів, для нашого краю є реальними.

Чи буде Сергій Рижук балотуватися в нардепи?

- Для мене ще не стояло це питання. Все буде залежати від стану здоров'я. Я маю бажання працювати далі. Якщо дозволить Президент, то ще попрацюю на цій посаді. Скаже "ні", то знайду іншу роботу...

В онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні діти помирають через відсутність грошей для лікування. Аби позбутися таких випадків, на рік потрібно 3,5 млн.грн...

- Так, у нас час від часу є випадки, коли потрібна велика фінансова допомога, щоби врятувати дитину. Але за такими фактами не треба не бачити реальні позитивні зрушення в медицині області. Із 60 млн.грн. додаткових коштів 45 млн.грн. ми віддали медицині. Губернаторський фонд на 99% іде на допомогу у лікуванні людей. Я розумію, що потрібно мати великий ресурс на такі випадки. Але поки що ми безсилі... Житомирщина має проблему, коли відмовляють в людей нирки, і ми в цьому році довели кількість апаратів штучної нирки до 31. Це - дуже дороговартісна річ... Якщо виникають конкретні випадки, то давайте зберемо гроші і допоможемо врятувати дитину.

Начальник планово-економічного відділу ТТУ на конференції трудового колективу розповіла, що в області продовжують несправедливо ділити державну субвенцію. Якби її надали ТТУ на рівні середньореспубліканської частки, то підприємство одержало б у поточному році ще 4,1 млн.грн. Несправедливий щодо ТТУ розподіл субвенції став причиною його фінансової кризи. Колишній начальник управління СБУ в області Сітар своїм листом тодішньому голові ОДА Забелі передрікав нинішню ситуацію в ТТУ саме через несправедливий щодо нього розподіл субвенції. Коли цьому буде покладено край? Адже на конференції ТТУ ви не зреагували на інформацію начальника планово-економічного відділу.

- Не відреагував, бо мене ніхто про це не запитував... Справа в тому, що ми так відпрацювали порядок розподілу субвенції, що левова частка її йде на Житомир, значить, на ТТУ. Якраз те, що робив Забела, ми перекреслили і зробили так, що 3/4 субвенції йде на ТТУ. І зараз, коли я попросив у першого віце-прем'єр-міністра Клюєва 8 млн.грн. і вже прийшло 3 млн. 990 тис.грн., то ми не стали дивитись ні на які розподіли, а я видав розпорядження, і усі ці гроші віддали ТТУ. З обласного бюджету в цьому році віддали ТТУ 11 млн.грн. і купили за кошти області 5 трамваїв.
Автор статті: Антон БЕЗДІТКО

За матеріалами: Житомир Експрес
Погода, Новости, загрузка...