Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Червер, 30 червня 10:40
Анонси
В епіцентрі
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордону
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордону
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордонуУ Житомирі на місці знищеного рашистами ліцею №25 постане один із найкращих навчальних закладів ЄвропиМер Житомира після зустрічі з військовими на Сході: Дух наших хлопців – просто шалений!Окупанти ракетами вдарили по гуртожитку в Житомирі
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

21 сентября 2013, 17:39

Роман Давиденко: Хто працює в міністерствах або тепла не буде?

18 вересня, відбулось засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, на якому розглядалось три питання:
Роман Давиденко: Хто працює в міністерствах  або тепла не буде?
1. Про підготовку до опалювального сезону 2013-2014 років
2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень. (реєстр №2538а від 05.07.2013 року, внесений Кабінетом Міністрів України).
3. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності.

Зупинюсь на перших двох, оскільки трете питання доопрацьовується і потребує додаткового часу на обговорення.

На засідання Комітету було запрошено представників Уряду, відповідних профільних міністерств, громадськість і журналістів. Що характерно, Уряд взагалі нікого не прислав, а міністерства були представлені всього одним першим заступником палива і енергетики і директорами і начальниками управлінь, що викликало обурення членів Комітету. Представники Міністерств фінансів, палива і енергетики, освіти, звітували, хто радісно, хто статистично, про те, що Україна до опалювального сезону готова на 95%, що всі дитячі садки, лікарні, загальноосвітні школи мають гарячу воду та теплове підключення. Чим, власне, здивували членів Комітету, оскільки гарячої води в школах ніколи й не було.

Представник Міносвіти переконливо наполягав, що сигналів не поступало, на що народні депутати іронічно відповіли, хто посміє з вчителів чи директорів шкіл «сигналити». До речі, з Міністерства фінансів було делеговано взагалі людину, яка зачитала статистичну інформацію і по суті не дала відповіді на жодне питання. Це викликало обурення Першого заступника Комітету Геннадія Зубка, який досить чітко поставив запитання стосовно фінансування газопостачання та послуг водоканалу і неприпустимість ігнорування Заступниками Міністрів таких засідань. Також, на репліку щодо розрахунку не живими грошима, а векселями за спожитий газ та тепло, представнику відповідного міністерства, Геннадієм Зубко було задано питання: «Якщо НАК «НАФТОГАЗ», та облводопостачання векселя приймати не буде, що будете робити?» Знову мовчання. Чого приходив питається?

На питання членів Комітету представникам міністерств енергетики та освіти, що у вас немає взаємодії між вашими відомствами, ті неохоче заперечили і без впевненості погодились, що взаємодія буде, але яка і коли не уточнили. Так, в Україні набув чинності скандальний Закон № 391-VII «Про обіг векселів в Україні», який дозволяє уряду випускати п'ятирічні векселі з прибутковістю до 5%, але цей Закон був мертвонародженим і це розуміють не тільки в Верховній Раді, але й в Міністерствах, які бояться прокуратури, суду, правоохоронної системи і наслідків та відповідальності за використання векселів. Бо будуть питати за гроші, а не за сурогат, яким, начебто, можливо розрахуватися. Можливо це можна замінити облігаціями внутрішньодержавного займу, під державні гарантії, але це інша історія. На репліку Першого заступника Міністра енергетики, що Законодавча влада у цих випадках буде застосовувати нетрадиційні методи впливу, Народний депутат України Геннадій Зубко, якось так з тяжким серцем відповів: «На коліна перед цим Урядом впасти, чи що?» І нікому з цих слів не було смішно. Мені також.

Ось цікава інформація, яку оприлюднив Народний депутат член Комітету Барвіненко Віталій Дмитрович в соціальних мережах від Першого заступника Міністра енергетики щодо видобування вітчизняного газу. Собівартість газу вітчизняного видобутку складає УВАГА! 346 гривень! Видобуваємо - 18 млрд. кубів на рік, а населенню продають в два рази дорожче. У Комітеті вирішили провести спеціальне розслідування цих розрахунків.
І правильно!

Щодо другого питання, Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень, то як сказав, автор проекту, це стосується знесення перегородок між ванною і туалетом, без втручання в несучі стіни, а також усунення правил і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень на місцях. З чим я погоджуюсь. Справа маленька, але корисна.
З усього почутого і сказаного, можна зробити висновок, що до опалювального сезону ми не готові, а якщо готові, то тільки на папері. А в міністерствах працюють статисти і перекручувальники фактів, що викликає великий сум.

Єдине, що прозвучало оптимістично, насамкінець, це прийняття зазначених рішень в цілому за основу, і те, що газ по трубам піде! З чим Вас і вітаю!
За матеріалами: http://expreszt.com.ua/
Погода, Новости, загрузка...