Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 29 вересня 12:56
Анонси
В епіцентрі
"Герой-рятувальник року": двоє юнаків з Житомирщини отримали нагороди за мужність і відвагу
"Герой-рятувальник року": двоє юнаків з Житомирщини отримали нагороди за мужність і відвагу
"Герой-рятувальник року": двоє юнаків з Житомирщини отримали нагороди за мужність і відвагуВіталій Бунечко та Володимир Федоренко беруть участь у AGRO-2020У Житомирі розпочалися заходи з нагоди річниці від дня народження Олега ОльжичаЯк у Поліському національному університеті дотримуються протиепідемічних заходів
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

6 сентября 2011, 10:38

Житомирська політика і студенти...

На мою думку, це не просто участь у мітингах, чи різних заходах на підтримку якоїсь політичної
Це речі сумісні чи ні?.. Хоч коректніше сказати; студент для політики, чи політика для студента?..

Зараз у суспільстві існує стереотип, що студенти - це найкращі люди для рекрутерів на мітинги. Однак не будемо триматися за цей стереотип. Якщо студент не буде займатися політикою - вона займеться студентом. Давайте з'ясуємо, що значить займатися політикою саме для такої категорії суспільства, як студентство.

На мою думку, це не просто участь у мітингах, чи різних заходах на підтримку якоїсь політичної сили. Це формування у студента певних поглядів на побудову суспільства, держави та на забезпечення життя громадян держави. Молода людина має розуміти та дати відповіді на такі питання:

1) В якому суспільстві вона хоче жити?
2) В якій державі вона хоче жити?
3) Ким вона хоче бути: слугою чи господарем в рідній країні?

Саме усвідомлення цього приведе молоду людину до розуміння того, що політика - це не тільки брудні лайки у Верховній Раді, а це життя повсякденне, яке ми проживаемо кожен день.

Деякі молоді люди, вважаючи, що політика обходить їх стороною, зовсім не цікавляться суспільно-політичним життям країни, що не є правильним, бо саме молодь стане основою майбутніх перетворень України. Так склалося в історії, що саме студенти ставали основою майбутніх соціальних перетворень. Недарма великий український поет та мислитель Іван Якович Франко зацікавився ідеєю соціалізму саме у студентські роки. Студенти завжди були, є і будуть рушійною силою суспільства. Давайте не забувати, що революція «на граніті», та «помаранчева» революція почалася зі студентських виступів.

Основне завдання СПеКи - це допомогти студенту усвідомити його роль у політиці. Потрібно донести молодій людині, якщо вона бажає жити, а не існувати, то вона повинна стати соціалістом.

Якщо узагальнити, то можно дати відповідь на питання: у яких відносинах мають бути студент і політика?
Студент і політика - два поняття, які можна поставити в одну площину, бо вони взаємозалежні. Не може студент стояти осторонь політики, так як і політика не може без підтримки студента - майбутнього країни - та того, хто буде її розбудовувати та розвивати.

Юлія РАДЮК,
заступник голови ЖОГО «Молодіжний рух «Студентський патруль країни» («СПеКа»)
Погода, Новости, загрузка...