Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 26 травня 11:18
Анонси
В епіцентрі
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських ЖитомирщиниВіра Рогова провела онлайн-засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при ОДАСергій Сухомлин звернувся до житомирян з приводу постанови головного санітарного лікаря Житомирської областіВіталій Бунечко в режимі онлайн поспілкувався з журналістами телеканалу СТБ
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

20 сентября 2011, 09:55

Геннадій Зубко: «Моральні принципи – це те чого сьогодні потребує суспільство найбільше»

Житомир відзначив свою 1127 річницю. Ви були співорганізатором найвидовищнішої програми
Геннадій Зубко: «Моральні принципи – це те чого сьогодні потребує суспільство найбільше»
Депутат обласної ради від «Фронту Змін» Геннадій Зубко - гість у студії програми ЖОДТРК «Поговоримо щиро» з Ніною Собкович. Думка депутата про пенсійну та земельну реформи, про місцеве самоврядування та доцільність у прийнятті рішень радами, про патріотизм, мораль та перспективи Житомира.

Житомир відзначив свою 1127 річницю. Ви були співорганізатором найвидовищнішої програми – програми під відкритим небом. Це була вистава, свято започатковане вами. Що надихнуло вас, звідки ініціатива і чи побачимо ми продовження таких цікавих свят?

День міста – це свято для всіх житомирян-патріотів. Ми ставили собі за мету показати унікальність Житомира. Зробити таке свято, якого ще не було в Україні. Думаю, нам це вдалося. Ми хотіли відсвяткувати День міста за підтримки всіх житомирян. До ідеї долучились і студенти, і митці, і організатори масових заходів, люди небайдужі до Житомира, до історії міста – люди, які хотіли показати унікальність Житомира серед міст України.

До організації театрального дійства були залучені всі відомі митці-житомиряни: знана у Європі хорова капела «Орея», симфонічний оркестр нашого драматичного театру, актори театру; молодий, талановитий режисер Петро Авраменка. Ми винесли свято із стін театру на вулицю, щоб воно було доступне для всіх житомирян, а не лише для тих людей, хто може прийти в театр. Унікальність в тому, що ми нікого зі сторони до свята не залучали. Все, що було зроблено, було зроблено ідеєю і руками житомирян. Ми хотіли показати, що в Житомирі, руками житомирян, без приїжджих груп, можна влаштувати унікальне видовищне свято.

На свят були присутні іноземні гості з Італії, Канади. Вони відзначили, що дійство було дуже емоційне та доступне. Хоча погода була мінливою, багато людей прийшло з малими дітьми, навіть у візочках. Було багато старших людей, яким за шістдесят. Зупинялись просто перехожі, затримувались й три години дивились виставу. Всі житомиряни зауважили, що свято пройшло без алкоголю: без пива, інших напоїв, які вживаються зазвичай під час святкувань. Свято об’єднало всіх патріотів, які хочуть, щоб такі дійства продовжувались з року в рік. Ми вже спілкувались з іншими містами України. Їх театральні колективи хочуть долучитися до нас. Ми започатковуємо фестиваль вуличного театру у Житомирі, який стане візитівкою нашого міста.

На Вашу думку, люди сьогодні вимагають більше морального задоволення?

Це єдине, що сьогодні може об’єднати людей та суспільство. Моральне задоволення, моральне заохочення, можна згадати християнську етику, моральні принципи – це те чого сьогодні потребує суспільство найбільше. Є давній вислів: навіть, якщо людина не розуміється на класичній музиці, почувши симфонічний оркестр, вона обов’язково зупиниться, щоб його послухати. Це природно для кожної людини. Це духовна основа. Ми хочемо створити саме таку основу для святкування Дня міста. Й залучити всіх, небайдужих та підняти патріотизм у Житомирі, щоб житомиряни казали: «Я гордий, що народився і живу в Житомирі».

Від духовного – до матеріального. Нещодавно відбулась чергова сесія обласної ради. На ній, зокрема, було прийнято рішення щодо врегулювання питання стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Попереду у нас зима, зараз останні осінні теплі дні. Як ви, ваша політична сила трактуєте прийняте рішення?

Пропозицію ми подали ще в березні місяці для того, щоб врегулювати питання між споживачами комунальних послуг та підприємствами, які їх надають. Раніше ситуація була така: людина, яка заборгувала, могла не знати про те, що на неї вже подали в суд за заборгованість. Суд вже проведено. Виконавча служба вже отримала виконавчий лист й накладає арешт на майно споживача. Відбувалося так, що весь цей процес проходив без участі людини-боржника. Тому ми розробили пропозиції по врегулюванню ситуації й сесія облради їх підтримала. Суть рішення в тому, що перед тим як стягнути заборгованість з людини, комунальні підприємства повинні, по-перше, провести акт звірки розрахунків, підписати його у споживача, а потім, якщо кошти по акту звірки не сплачуються, повідомити людину, що на неї подають в суд. Тільки після цього отримати рішення суду й проводити виконавче провадження. Потреба в такому рішенні ради виникла тоді, коли до нас стало звертатись багато людей, які дізнавались про арешт свого майна, коли вони звертались до нотаріуса за оформленням тих чи інших нотаріальних дій. Ситуацію потрібно було врегулювати. Зараз починається опалювальний сезон, витрати на комунальні послуги збільшаться й рішення було нагальне. Ще одна складова цього рішення: це рекомендація районним та міським радам ухвалити такі ж рішення. Думаю, це має зробити і Житомирська міська рада.

Щодо розгляду інших питань на сесії, хочу відзначити, що у нас нема конструктивного діалогу з владою і провладною більшістю. Ми не виступаємо з критикою влади, ми пропонуємо альтернативні рішення, в яких бачимо необхідність. Це стосувалось передачі в оренду санаторію «Полісся». Ми вважаємо, що краще його виставити на аукціон, тому що потрібно залучити інвестора, який прийде й буде вкладати кошти без зміни цільового призначення й робити так, щоб його об’єкт працював на користь. Сьогодні я не бачу прикладів, щоб людина орендувала об’єкт, вклала в нього десятки мільйонів гривень й потім платила оренду обласній раді. Тому наша пропозиція була поставити «Полісся» на аукціон, залучити серйозного мережевого інвестора, щоб він міг запропонувати місту комплекс, який би ефективно працював.
На минулій сесії найменше хотілося б зачіпати питання передачі приміщення музею природи – Хрестовоздвиженської церкви Українській Православній церкві. Але рішення було ухвалено, хоча ми за нього не голосували. Хотілося б заспокоїти всіх наших вірян, які переймаються цим питанням. Звичайно приміщення потрібно передати церкві. Але постає питання: як передати й куди переїде музей природи? Ці питання залишилось відкритими.

Шостого вересня відбулось переголосування Пенсійної реформи. Ваша політична сила подавала свої поправки до пенсійного законодавства, чи їх враховано?

Ми позиціонуємо себе, як політична сила, яка якщо має пропозицію, то показує як їх можна реалізувати. Саме тому Арсенієм Яценюком було запропоновано до пенсійного законодавства поправку №40 з приводу того, як потрібно обраховувати пенсії. У провладному проекті Пенсійного закону було запропоновано обраховувати пенсії з середньої зарплати 2006-2008 років – 928 гривень. Арсеній Яценюк вніс поправку обраховувати пенсії з середньої зарплати 2009 року - 1650 гривень. Це дало б можливість додати 334 гривні до пенсії кожному пенсіонеру. У липні місяці цю поправку народні депутати проголосували, а у вересні її скасували. Скасували через те, що підрахували: для її реалізації з бюджету потрібно виділити 35 мільярдів гривень на пенсійне забезпечення. Ми показали звідки можна взяти ці кошти, які видатки скоротити, але наші пропозиції не врахували.

Взагалі, новоприйняте пенсійне законодавство не відповідає основній меті – нормальному пенсійному забезпеченню наших пенсіонерів. Воно вирішує проблеми держави: як зекономити гроші. Як, нібито покращити пенсію, при цьому збільшити податкове навантаження на працюючих і виконати всі поставлені умови МВФ. Ми бачимо пенсійне законодавство таким, щоб кожна молода людина, яка живе й працює в Україні, бачила, яка у неї буде пенсія. Люди повинні бачити, як їм потрібно працювати й що робити, щоб мати забезпечену старість. Просто призначити пенсію не достатньо, потрібно забезпечити такі виплати, щоб людина у похилому віці мала гроші на одяг, на сплату комунальних послуг, на ліки, на продукти. Ніхто не говорить про великі суми, мова йде про необхідне для життя.

Пенсійна реформа буде переглядатись, доопрацьовуватись, якщо коротко, якою ви її бачити?

По-перше потрібно зробити її такою, щоб до неї, даруйте, доживали. Сьогодні в Україні середня тривалість життя значно менша ніж у європейських країнах і нам не можна орієнтуватися на їх вікові межі виходу на пенсію. Й з цим не можна зволікати. Ми передали всі пропозиції в парламент. Їх зобов’язана підтримати провладна більшість, тому що як відноситься суспільство до пенсіонерів, які відпрацювали все життя, віддали все своє здоров’я і всі сили державі, як держава дякує їм за це – це показник моральності суспільства.

Зараз обговорюють земельну реформу. Однозначно, її потрібно проводити. Ваше бачення: наскільки вона на часі, як її потрібно проводити і які перспективи впровадження ринку землі?

Земельна реформа на часі. Земля повинна отримати власника. У Парламенті було три законопроекти від різних фракцій щодо земельної реформи. Більшість відхилила законопроекти опозиційних сил й взяла на себе відповідальність по земельній реформі, тому що запропонувала свій законопроект. Але є питання щодо основної мети цього законопроекту. Якщо ми говоримо про земельну реформу, на нашу думку, основна мета реформи в тому, щоб люди, які працюють на землі, могли на ній працювати і надалі та отримувати такий прибуток, щоб відчули, що володіння землею є більш вигідним, ніж її продаж та разовий дохід. Саме цієї мети ми в законопроекті не бачимо.

В пріоритеті земельної реформи повинні бути люди, які працюють на землі. Потрібно створити умови, щоб вони могли викупити землю. Можливо, вже на свою землю залучити інвесторів, працювати далі та отримувати прибуток… І зробити так, щоб Україна була самодостатня в продуктах харчування.

Сьогодні в законі передбачено переважне право на придбання землі. Але це право надається державі або місцевим радам. Постає питання регулювання земельних відносин з боку держави й виникає сумнів щодо їх прозорості. У місцевих рад грошей на придбання землі немає. Держава має переважне право на придбання землі й тут виступає на сцену чиновник. Цей чиновник може або відмовитись за певну винагороду від переважного права на земельну ділянку, або підготувати потрібний масив землі для певного інвестора. У цьому сенсі державне регулювання не є ефективним.

Крім того Держзем з одного боку стає регулятором земельних відносин, з іншого – оператором. Держзем зможе купувати, продавати, надавати земельні ділянки в оренду. Наскільки оператор ефективний, якщо він регулює земельні відносини та їх виконує? І, взагалі, чи будуть інші оператори на ринку? Питання не врегульовані. А інвестиційна привабливість в України для зовнішніх і внутрішніх інвестицій саме в землі. Земля – це той об’єкт, в який потрібно вкладати кошти. Сільськогосподарська діяльність дасть змогу розвиватися будівництву, виробництву сільськогосподарських машин, запчастин до них. Це дасть можливість розвивати економіку в цілому.

Перед ухваленням Земельної реформи потрібно узгодити суперечливі питання. Потрібно зрозуміти, що земельне питання в Україні є №1. Це основний фундамент розвитку держави. Без чіткого врегулювання земельних відносин далі рухатись не можна. Головним здобутком земельної реформи має бути те, щоб власність землі була вигідніша ніж її продаж.

Ви голова обласної організації «Фронт Змін». Розкажіть, якою була основна мета зборів молодих лідерів «Фронту Змін» Житомирщини?

Є влучний вислів: не робіть для нас без нас. Якщо ми говоримо про державу, про перспективи європейського розвитку, якщо ми бачимо її потужною, віримо, що Україна повинна розвиватися й бути конкурентоздатною серед інших держав, то без молоді ми цього зробити не можемо. Ми повинні показати молоді, що навчаючись, вона повинна залишитись на своїй малій батьківщині – на Житомирщині. Працювати тут, проявляти себе, бути не просто користувачами створених благ, а бути людьми, які впроваджують плани у життя, створюють блага для себе й для майбутніх поколінь.

Політична партія – це об’єднання людей за ідейними принципами. Зокрема, за баченнями розвитку держави. Ми хочемо об’єднати молодь саме за ідейними принципами. Сьогодні ми не відчуваємо, що влада може втримати молодь в області, і в державі. Кожен китаєць, який навчається за кордоном, бачить себе після навчання лише в Китаї. Він бачить, де може себе на батьківщині реалізувати, стати фахівцем, харизматичним лідером. Такі ж умови ми хочемо створити в Україні, в Житомирській області.

У нашої партії найбільше шансів привернути увагу молоді, тому що ми будуємо державу для майбутніх поколінь, які будуть жити саме в Україні. Наш лідер своїм прикладом показав, що активна молода людина може реалізувати себе, працювати й впливати на розвиток держави, на політичні процеси в країні. Молоді лідери є. Потрібно їх просто відшукати й дати їм можливість працювати. Саме це ми й робимо.

житомир ньюс
Погода, Новости, загрузка...