Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 01 червня 01:14
Анонси
В епіцентрі
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських ЖитомирщиниВіра Рогова провела онлайн-засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при ОДАСергій Сухомлин звернувся до житомирян з приводу постанови головного санітарного лікаря Житомирської областіВіталій Бунечко в режимі онлайн поспілкувався з журналістами телеканалу СТБ
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

24 ноября 2011, 21:09

Сергій Тігіпко: Пенсії інвалідів-чорнобильців буде підвищено з 1 січня 2012 року

«Ми дуже багато працювали з чорнобильськими організаціями. І сьогодні на засіданні Уряду було прийнято рішення про підвищення пенсійних виплат для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Сергій Тігіпко: Пенсії інвалідів-чорнобильців буде підвищено з 1 січня 2012 року
Уряд спільно зі Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України» домовилися про спільні дії, спрямовані на посилення соціального захисту ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Про це сьогодні під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

«Ми дуже багато працювали з чорнобильськими організаціями. І сьогодні на засіданні Уряду було прийнято рішення про підвищення пенсійних виплат для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це рішення передбачає низку заходів щодо поліпшення соціального захисту цієї категорії людей», - заявив Сергій Тігіпко.

Так, за словами урядовця, середні пенсії інвалідів-ліквідаторів з 1 січня 2012 року зростуть із 1815 до 4129 грн. Збільшення відбудеться насамперед за рахунок осучаснення пенсій інвалідам-ліквідаторам на базі 2006 року (як це вже зроблено для всіх інших пенсіонерів) та підвищення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Також підвищення виплат буде стосуватися дітей, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи. З 2012 року вони будуть отримувати 994 гривні пенсії замість нинішніх 380 грн.

Як зазначив Сергій Тігіпко, передбачено також збільшення виплат для інвалідів з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, чиї пенсії досі були найнижчими серед усіх інвалідів та не індексувалися.

«Ми передбачаємо встановити виплати на рівні діючих пенсій для інвалідів загального захворювання. Для першої групи це складе 1553 грн., ІІ групи –1294 грн., ІІІ групи – 1225 гривень», - повідомив Віце-прем’єр-міністр.

Урядовець також наголосив, що заплановано підвищення виплат до 3750 гривень для непрацездатних осіб, які втратили годувальника, та збільшення розміру додаткової пенсії для потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 20 відсотків.

Додаткові видатки на підвищення чорнобильських виплат складуть 1,9 млрд. грн., а зростати пенсії почнуть уже з січня 2012 року.

Сергій Тігіпко зазначив, що за пропозицією організації «Союз Чорнобиль України» найближчим часом буде скорочено кількість міжвідомчих експертних комісії, які встановлюють зв'язок захворювання людини з Чорнобильською катастрофою, та включено до їх складу представників чорнобильських організацій.
За матеріалами: Житомир Експрес
Погода, Новости, загрузка...