Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 27 травня 05:36
Анонси
В епіцентрі
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських ЖитомирщиниВіра Рогова провела онлайн-засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при ОДАСергій Сухомлин звернувся до житомирян з приводу постанови головного санітарного лікаря Житомирської областіВіталій Бунечко в режимі онлайн поспілкувався з журналістами телеканалу СТБ
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

22 июля 2011, 10:23

Геннадій Зубко: «Житомирщині потрібна реформа, а не скорочення лікарів та лікарень»

«Галузь медицини потребує реформ, а не банального скорочення лікарень та лікарів.
«Фронт Змін» Житомирщини звертається до Президента України з вимогою ветувати два закони щодо охорони здоров’я ( N 8602 та N 8603), у разі їх ухвалення Верховною Радою України. Відповідне Звернення до Президента вже взяла на розгляд у профільній комісії Андрушівська районна рада Житомирщини.

«Галузь медицини потребує реформ, а не банального скорочення лікарень та лікарів. Ухвалені в другому читанні законопроекти не передбачають кошти на фінансування реформи закладів охорони здоров’я в пілотних регіонах. Тому, при скороченні кількості лікарень автоматично скоротиться і бюджетне фінансування медичних закладів, що залишились. Це означає, що медзакладам не бачити нового обладнання та висококласних фахівців. Якщо не протидіяти, з часом це чекає Житомирщину і всі регіони України», - акцентує увагу голова обласної організації «Фронт Змін» Геннадій Зубко.

Висловлюючи бачення ситуації представниками охорони здоров’я Житомирщини та позицію однопартійців, Геннадій Зубко зазначив, що згаданими законами навіть не ввели поняття «госпітальний округ», навколо якого побудована майбутня система надання спеціалізованої медичної допомоги.

«Запропоновані законодавчі зміни не мають чітких критеріїв визначення успішності чи не успішності реформ в медицині. Також, відсутній механізм громадського контролю над проведенням реформи. Реформа для громади. Отже, громада повинна контролювати її впровадження, а місцеві фахівці мати вплив на хід реформи. В законах цього нема. Тому, ми вважаємо, що Президент повинен накласти вето на згадані закони й дати доручення допрацювати їх або розробити нові, з урахуванням пропозицій громад й пропозицій місцевих лікарів», - підсумував сказане Геннадій Зубко.

Довідково: мова йде про ухвалені в другому читанні Верховною Радою України законопроекти про охорону здоров'я "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги" N 8602 та "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві" N 8603 від 7 липня 2011 року.

житомир ньюс
Погода, Новости, загрузка...