Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 26 серпня 08:06
Анонси
В епіцентрі
Поліцейські Житомирщини вшанували пам’ять загиблих колег
Поліцейські Житомирщини вшанували пам’ять загиблих колег
Поліцейські Житомирщини вшанували пам’ять загиблих колегУ Житомирі привітали кращих пасічників областіВолодимир Гройсман на Житомирщині: 2020 рік стане ключовим для об’єднання громад в УкраїніСвято вареників, квести, катання на човнах – фестиваль «Червоне ЕкоФест» зібрав близько 1,5 тисячі людей
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

30 августа 2011, 09:08

Литвин: Освіта має стати одним з пріоритетних напрямків державної політики

Адже найкраща інвестиція - це вкладання в майбутнє дітей», - зазначив він.
Молоді люди повинні мати можливість здобути освіту і реалізуватися у житті.

За інформацією Прес-служби, на цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, виступаючи у п´ятницю перед учасниками конференції педагогічних працівників у м. Новоград-Волинський (Житомирська область).

«Адже найкраща інвестиція - це вкладання в майбутнє дітей», - зазначив він.

За словами керівника парламенту, світ «переходить на інші горизонти свого розвитку, коли запитаними є інтелект, освіченість та високі технології». «Ми повинні зробити ставку на освіту, тим більше що у нас є для цього необхідна база: Житомирська область зокрема і Україна загалом володіють великим освітнім потенціалом, можливостями, підготовленими кадрами», - сказав Голова Верховної Ради.

При цьому В.Литвин висловив думку, що не менш важливим є інтенсивний розвиток виробництва та економіки у цілому, збільшення робочих місць, оскільки, за його словами, якщо у 1967 році забезпечені роботою були 96% людей з вищою освітою, то сьогодні тільки 76%.

В.Литвин висловився категорично проти того, аби освіту перетворювали на об´єкт політичної боротьби, яка точиться то навколо посади міністра, то навколо законів про освітню сферу. Дбаючи про розвиток цієї сфери, сказав він, треба зосереджуватися у першу чергу не на організаційних питаннях, а на питанні якості освіти, яка, на жаль, останнім часом, падає через спрощений підхід до освітянських проблем.

На думку керівника парламенту, підняттю рівня освіти має сприяти підвищення мотивації педагогів. У цьому контексті В.Литвин висловив жаль з приводу того, що 20% надбавка педагогічним працівникам, яку запроваджено урядом з 1 вересня ц.р., не буде значно відчутною через інфляцію. «На моє переконання, на освіту з державного бюджету повинно виділятися не менше 7%, як зараз, а більше 10%», - наголосив він.

Говорячи про комп´ютеризацію шкіл, В.Литвин зазначив, що не дивлячись на оптимістичну статистику щодо забезпечення сільських та міських шкіл комп´ютерною технікою, відповідна технологічна база вже застаріла і не відповідає сучасним вимогам. Також, за його словами, існує проблема недостатньої інтеграції наявних інформаційно-комунікаційних технологій до освітнього процесу.

Керівник парламенту звернув увагу, що згідно з останніми дослідженнями, половина викладачів назвали недостатню власну підготовку серйозною перешкодою до впровадження ІТ в освіті. «Тому потрібно розв´язувати ці проблеми», - зазначив він.

З огляду на те, що нинішня конференція відбувається одразу після святкування 20-річчя Незалежності України, В.Литвин звернув увагу на необхідність проаналізувати досягнення нашої країни та шляхи її подальшого розвитку.
«Нам пора навчитися спиратися на власні оцінки і розмірковування щодо того, як ми жили і як треба жити далі, оскільки останнім часом те, що відбувається в Україні, нагадує, кажучи російською, «догоняющую демократию»», - сказав керівник парламенту. «Ми йдемо навздогін, копіюючи те, як живуть інші, - пояснив він. - Дивитися на досвід інших країн потрібно, але не треба сліпо пересаджувати цей досвід на вітчизняний ґрунт».
Керівник парламенту нагородив відзнаками Верховної Ради директорів шкіл, викладачів та інших працівників сфери освіти.

У рамках робочої поїздки на Житомирщину В.Литвин також огляне експонати музею історії медицини та відкриє Х Всеукраїнський турнір по футболу команд 7 міст України ім. С.Круликовського.

RuporZT
Погода, Новости, загрузка...