Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 26 травня 18:33
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»У Житомирі відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Десантник»У Житомирі відбулася акція «Українці, єднаймося»У День перемоги житомиряни пройшлися ходою та поклали квіти до Монументу Слави
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

30 августа 2011, 09:08

Литвин: Освіта має стати одним з пріоритетних напрямків державної політики

Адже найкраща інвестиція - це вкладання в майбутнє дітей», - зазначив він.
Молоді люди повинні мати можливість здобути освіту і реалізуватися у житті.

За інформацією Прес-служби, на цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, виступаючи у п´ятницю перед учасниками конференції педагогічних працівників у м. Новоград-Волинський (Житомирська область).

«Адже найкраща інвестиція - це вкладання в майбутнє дітей», - зазначив він.

За словами керівника парламенту, світ «переходить на інші горизонти свого розвитку, коли запитаними є інтелект, освіченість та високі технології». «Ми повинні зробити ставку на освіту, тим більше що у нас є для цього необхідна база: Житомирська область зокрема і Україна загалом володіють великим освітнім потенціалом, можливостями, підготовленими кадрами», - сказав Голова Верховної Ради.

При цьому В.Литвин висловив думку, що не менш важливим є інтенсивний розвиток виробництва та економіки у цілому, збільшення робочих місць, оскільки, за його словами, якщо у 1967 році забезпечені роботою були 96% людей з вищою освітою, то сьогодні тільки 76%.

В.Литвин висловився категорично проти того, аби освіту перетворювали на об´єкт політичної боротьби, яка точиться то навколо посади міністра, то навколо законів про освітню сферу. Дбаючи про розвиток цієї сфери, сказав він, треба зосереджуватися у першу чергу не на організаційних питаннях, а на питанні якості освіти, яка, на жаль, останнім часом, падає через спрощений підхід до освітянських проблем.

На думку керівника парламенту, підняттю рівня освіти має сприяти підвищення мотивації педагогів. У цьому контексті В.Литвин висловив жаль з приводу того, що 20% надбавка педагогічним працівникам, яку запроваджено урядом з 1 вересня ц.р., не буде значно відчутною через інфляцію. «На моє переконання, на освіту з державного бюджету повинно виділятися не менше 7%, як зараз, а більше 10%», - наголосив він.

Говорячи про комп´ютеризацію шкіл, В.Литвин зазначив, що не дивлячись на оптимістичну статистику щодо забезпечення сільських та міських шкіл комп´ютерною технікою, відповідна технологічна база вже застаріла і не відповідає сучасним вимогам. Також, за його словами, існує проблема недостатньої інтеграції наявних інформаційно-комунікаційних технологій до освітнього процесу.

Керівник парламенту звернув увагу, що згідно з останніми дослідженнями, половина викладачів назвали недостатню власну підготовку серйозною перешкодою до впровадження ІТ в освіті. «Тому потрібно розв´язувати ці проблеми», - зазначив він.

З огляду на те, що нинішня конференція відбувається одразу після святкування 20-річчя Незалежності України, В.Литвин звернув увагу на необхідність проаналізувати досягнення нашої країни та шляхи її подальшого розвитку.
«Нам пора навчитися спиратися на власні оцінки і розмірковування щодо того, як ми жили і як треба жити далі, оскільки останнім часом те, що відбувається в Україні, нагадує, кажучи російською, «догоняющую демократию»», - сказав керівник парламенту. «Ми йдемо навздогін, копіюючи те, як живуть інші, - пояснив він. - Дивитися на досвід інших країн потрібно, але не треба сліпо пересаджувати цей досвід на вітчизняний ґрунт».
Керівник парламенту нагородив відзнаками Верховної Ради директорів шкіл, викладачів та інших працівників сфери освіти.

У рамках робочої поїздки на Житомирщину В.Литвин також огляне експонати музею історії медицини та відкриє Х Всеукраїнський турнір по футболу команд 7 міст України ім. С.Круликовського.

RuporZT
Погода, Новости, загрузка...