Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 08 квітня 04:51
Анонси
В епіцентрі
Подружжя Яремчуків отримало у власність квартиру в Житомирі
Подружжя Яремчуків отримало у власність квартиру в Житомирі
Подружжя Яремчуків отримало у власність квартиру в ЖитомиріВіра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб ЖитомирщиниВіра Рогова провела перший прийом громадянПрикордонникам Житомирського загону представлено нового начальника штабу
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

3 февраля 2020, 17:32

Лицарі та зброя Середньовіччя: у Житомирі відкрили школу історичного фехтування

В Україні все більшу популярність завойовує середньовічний історичний бій. З 2016 року його внесено до реєстру визнаних видів спорту. Віднедавна у Житомирі діє школа історичного фехтування та повноконтактних боїв «Фрібург Бер».
Лицарі та зброя Середньовіччя: у Житомирі відкрили школу історичного фехтування
Сьогодні під час зустрічі у міській раді керівник організації Василь Назаров, чемпіон України в номінаціях «Щит-меч» та «Меч-меч», презентував роботу школи та розповів про напрямки лицарського спорту.

Середньовічний бій об’єднує в собі фехтування різною зброєю (мечі, шаблі, сокири, алебарди) та повноконтактні бої. При цьому кожен боєць може використовувати свої унікальні спорядження і зброю, застосовувати різні техніки і тактики бою. Цей вид спорту, як і будь-який інший, ділиться на номінації. «Фехтування має напрямки. Наприклад, номінація «Щит-меч» - коли використовується тільки меч; «Довгий меч» чи інша назва «Полуторний меч» – це меч у дві руки;номінація «Алебарда» - сокира в дві руки; номінація «Повний контакт» - бій зі щитом, кулаком, - розповідає Василь Назаров, показуючи спортивні моделі для фехтування та обладунки.

У металевих обладунках тренуються тільки юнаки і дорослі. Діти ж займаються в м’яких тренувальних аналогах з відповідними захистами голови, кисті рук, ніг та ін. До речі, школа має свою майстерню з виготовлення інвентарю для фехтування.

«Тренування проходять регулярно 5 разів на тиждень, з них 2 заняття зі стрільби з лука і 3 – з фехтування та повноконтактних боїв», – зазначають спортсмени. Наразі у них займаються як дорослі, так і діти, а спеціальна програма розроблена самим засновником фехтувальної школи.

Організатори школи кажуть, що коли людина тільки розпочинає займатися, вона має пройти загальну фізичну підготовку. Три роки – це той період, за який спортсмен проходить програму школи та може досягти вищого професійного рівня. «Наша програма розписана на три роки.За цей період людини повністю може пройти номінації від «Щит-меч» і закінчити професійними поєдинками», - говорить спортсмен.

Під час зустрічі юні житомирські лицарі поділилися, чому вчить їх такий молодий і видовищний вид спорту. Мовляв, набули навичок комунікації з людьми та стали більш вільно себе почувати. Хтось перейшов з іншого виду спорту, як от наймолодший десятирічний Любомир Маківський. «Займаюся 2,5 місяці,прийшов зі спорту теквондо. Подобається битися мечами з різними комбінаціями. На змагання ще не їздив, але готуюся», - розповідає хлопець.

Когось приваблюють світ Середньовіччя та жага до бойових мистецтв. Тут - поєднання гарної фізичної підготовки, спортивного адреналіну, дослідження історії та подорожі фортецями і замками. «Багато мандруємо. Це і змагання біля моря, і в Карпатах. Їздили в Польщу, де проходила Грюндвальська битва. Тут були і кіннота, і лучники, і з гармат стріляли. Була велика картина бою» , - говорить Олексій Назаров. До слова, житомирські лицарі вдало виступили на Чемпіонаті України з історичного фехтування «Кубок Виклику», що проходив у Харкові. До Житомира школа «Фрібург Бер» привезла три золота у номінаціях «Щит-меч» та «Меч-меч».

Тренування у школі фехтування та повноконтактних боїв «Фрібург Бер» проходять за адресою: вул.Вітрука 42/7. Це для тих, кого зацікавило мистецтво історичного фехтування.
Погода, Новости, загрузка...