Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 26 червня 20:30
Анонси
В епіцентрі
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордону
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордону
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордонуУ Житомирі на місці знищеного рашистами ліцею №25 постане один із найкращих навчальних закладів ЄвропиМер Житомира після зустрічі з військовими на Сході: Дух наших хлопців – просто шалений!Окупанти ракетами вдарили по гуртожитку в Житомирі
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

9 августа 2021, 08:02

Цифри у платіжках за опалення мають бути в рази нижчими, - Сергій Сухомлин

«Ситуація, що склалася нині з опаленням у містах, досить складна: ціни на газ у платіжках захмарні, і більшість мешканців оплатити послугу не можуть», - наголошує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Цифри у платіжках за опалення мають бути в рази нижчими, - Сергій Сухомлин
Про це він говорив під час панельної дискусії «Опалювальний сезон 2021/2022 - нові виклики перед місцевим самоврядуванням» у рамках Форуму «Централізоване теплозабезпечення українських міст - чи є шанси на виживання теплокомуненерго?».

Міські голови говорили про можливості та обмеження міст у розв'язанні проблеми централізованого теплозабезпечення.

Громади представили досвід у впровадженні проєктів з модернізації систем централізованого теплопостачання в комунальних установах, у скороченні споживання теплової енергії через санацію та енергоефективні заходи. Йшлося про співпрацю з міжнародними установами, про залучення міжнародної технічної допомоги. Та навіть такі заходи кризу у галузі теплопостачання не вирішують.

Житомир теж впроваджує енерго- та термопроєкти, будує сучасну ТЕЦ на альтернативному паливі. У місті працюють всі міжнародні програми, що діють в Україні, як-от: NEFCO, SECO, GIZ, реалізуються проєкти і у співпраці зі Світовим банком та ЄБРР.

«Ми готові брати на себе відповідальність за економію та ефективне управління комунальними підприємствами, - каже Сергій Сухомлин. - Проте ми впливаємо лише на 10% тарифу на тепло у домівках мешканців. Міста можуть економити лише у межах цих відсотків».

У Житомирі один з найнижчих тарифів серед міст, де немає когенерації (ред. одночасне виробництво тепла та електроенергії). П’ять років Житомир вкладає кошти у комунальні підприємства. «На сьогодні втрати тепломережі в середньому складають 6-7 %, це нижче нормативних»,- додає Сергій Сухомлин.

Напередодні опалювального сезону питання «буде опалення чи ні» щороку хвилює громади, каже Сергій Сухомлин, і дискусії виникали завжди. Та міста запускали опалення, і люди послугу отримували.

В Україні досі немає стратегічних документів та розрахунків, яке паливо може замінити газ, аби міста мали змогу не бути прив’язаними до блакитного палива. Як приклад Сергій Сухомлин наводить литовське місто Каунас, яке подібне Житомиру: 95% міста опалюється за рахунок тріски, що виробляється у ході санітарної очистки литовських лісів і частково експортується з Білорусі.

Наразі передача НКРЕКП функцій встановлення тарифів на теплову енергію до повноважень місцевого самоврядування - на фінішній прямій.

Житомир має на 80 % відмовитися від газу - такий план ставить перед собою міський голова Сергій Сухомлин.
Погода, Новости, загрузка...