Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 26 червня 19:50
Анонси
В епіцентрі
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордону
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордону
Десять вівчарок передали волонтери прикордонникам Житомирщини для охорони кордонуУ Житомирі на місці знищеного рашистами ліцею №25 постане один із найкращих навчальних закладів ЄвропиМер Житомира після зустрічі з військовими на Сході: Дух наших хлопців – просто шалений!Окупанти ракетами вдарили по гуртожитку в Житомирі
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

5 октября 2021, 10:23

У Житомирі тариф на опалення для населення не зросте

30 вересня під час Конгресу місцевих та регіональних влад у Києві був підписаний меморандум між Урядом та органами місцевого самоврядування про непідняття тарифів для населення.
У Житомирі тариф на опалення для населення не зросте
«Це важливо в першу чергу для людей, щоб вони були впевненими, що ціна на опалення не зросте, адже ця цифра у платіжці - найбільша» - каже Сергій Сухомлин.

«Всі ми знаємо, що комерційна ціна на газ становить вже 30 тис грн. за тисячу кубів. Держава зафіксувала для населення ціну на газ для теплокомуненерго на рівні 7 тис 400. Різниця з комерційною ціною велика. Це дасть змогу пройти опалювальний сезон без підняття тарифу», - зауважує міський голова.

Однак меморандум повністю не компенсує збитки для місцевих бюджетів.

Тариф залишиться на рівні минулого року. Частково держава планує компенсувати різницю в тарифах на тепло, пов’язану з вартістю газу.

Інша сторона питання - газ для бюджетних установ. « Ще станом на на поза вчора Нафтогаз не був готовий давати фіксовану ціну. Говорили про різні ціни. Та після втручання Офіса Президента Нафтогаз зафіксував ціну на рівні 13600 без ПДВ. Це у два рази вище, ніж минулого року, але ціна є нижчою за ринкову», - каже Сергій Сухомлин.

Та питання економії для місцевого бюджету стоятиме гостро, оскільки це десятки мільйонів гривень: «Порахуйте 7 – 8 тис. різниці – це 90-100 млн втрат для місцевого бюджету…Найближчим часом ми запустимо ТЕЦ, яка частково нівелює цю різницю, і комунальне підприємство зможе заробити обігові кошт».

Розблокування арештованих рахунків 56 підприємств в Україні є важливим пунктом Меморандуму. Рахунок «Житомиртеплокомуненерго» не заблоковано. Не менш важливим є й те, що у договорах Нафтогазу більше не буде норми, за якою наш бюджет та ТКЕ повинно було робити передплату чи давати банківську гарантію, бо це – додаткове навантаження на бюджет.

«Люди ж наперед за опалення не платять. Прибрали також норму про списання коштів з рахунків теплопостачальних підприємств за газ. Списання залишилося на рівні платежів населення. Якщо населення буде розраховуватися на рівні 70 %, то 70% на газ ми перераховуватимемо Нафтогазу», - зазначає Сергій Сухомлин.
Погода, Новости, загрузка...