Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 07 грудня 04:22
Анонси
В епіцентрі
На Житомирщині тривають перевірки дотримання суб’єктами господарювання карантинних умов
На Житомирщині тривають перевірки дотримання суб’єктами господарювання карантинних умов
На Житомирщині тривають перевірки дотримання суб’єктами господарювання карантинних умовСергій Сухомлин: Монополіст «Житомиргаз» всупереч позиції Уряду та Президента піднімає тариф за розподіл газу у 2,5 разаТарифи на газ врегульовано на державному рівні та підвищуватися не будуть, — Наталія ОстапченкоУ Житомирі тариф на опалення для населення не зросте
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

5 октября 2021, 10:23

У Житомирі тариф на опалення для населення не зросте

30 вересня під час Конгресу місцевих та регіональних влад у Києві був підписаний меморандум між Урядом та органами місцевого самоврядування про непідняття тарифів для населення.
У Житомирі тариф на опалення для населення не зросте
«Це важливо в першу чергу для людей, щоб вони були впевненими, що ціна на опалення не зросте, адже ця цифра у платіжці - найбільша» - каже Сергій Сухомлин.

«Всі ми знаємо, що комерційна ціна на газ становить вже 30 тис грн. за тисячу кубів. Держава зафіксувала для населення ціну на газ для теплокомуненерго на рівні 7 тис 400. Різниця з комерційною ціною велика. Це дасть змогу пройти опалювальний сезон без підняття тарифу», - зауважує міський голова.

Однак меморандум повністю не компенсує збитки для місцевих бюджетів.

Тариф залишиться на рівні минулого року. Частково держава планує компенсувати різницю в тарифах на тепло, пов’язану з вартістю газу.

Інша сторона питання - газ для бюджетних установ. « Ще станом на на поза вчора Нафтогаз не був готовий давати фіксовану ціну. Говорили про різні ціни. Та після втручання Офіса Президента Нафтогаз зафіксував ціну на рівні 13600 без ПДВ. Це у два рази вище, ніж минулого року, але ціна є нижчою за ринкову», - каже Сергій Сухомлин.

Та питання економії для місцевого бюджету стоятиме гостро, оскільки це десятки мільйонів гривень: «Порахуйте 7 – 8 тис. різниці – це 90-100 млн втрат для місцевого бюджету…Найближчим часом ми запустимо ТЕЦ, яка частково нівелює цю різницю, і комунальне підприємство зможе заробити обігові кошт».

Розблокування арештованих рахунків 56 підприємств в Україні є важливим пунктом Меморандуму. Рахунок «Житомиртеплокомуненерго» не заблоковано. Не менш важливим є й те, що у договорах Нафтогазу більше не буде норми, за якою наш бюджет та ТКЕ повинно було робити передплату чи давати банківську гарантію, бо це – додаткове навантаження на бюджет.

«Люди ж наперед за опалення не платять. Прибрали також норму про списання коштів з рахунків теплопостачальних підприємств за газ. Списання залишилося на рівні платежів населення. Якщо населення буде розраховуватися на рівні 70 %, то 70% на газ ми перераховуватимемо Нафтогазу», - зазначає Сергій Сухомлин.
Погода, Новости, загрузка...