Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Червер, 17 січня 06:18
Анонси
В епіцентрі
Сергій Сухомлин відвідав два дитячі будинки, де перебувають діти, які потрапили в складні життєві ситуації
Сергій Сухомлин відвідав два дитячі будинки, де перебувають діти, які потрапили в складні життєві ситуації
Сергій Сухомлин відвідав два дитячі будинки, де перебувають діти, які потрапили в складні життєві ситуаціїІгор Гундич: Житомирщина – серце українських військовихНавчання у Житомирі: фахівці ДСНС врятували 5 чоловік та загасили імітовану пожежу в одному із готелів містаУ Житомирі в тестовому режимі працює електробус
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

8 августа 2011, 10:42

Ахриєпископ Петро Мальчук прийняв владу над Києво-Житомирською дієцезією

На завершення зі словами привітань і подяки звернувся Львівський митрополит архиєпископ
Урочистий Інгрес, під час якого архиєпископ Петро Мальчук прийняв владу керування над Києво-Житомирською дієцезією відбувся 6 серпня, у Києві, в соборі св. Олександра.


Ця урочистість зібрала велику кількість учасників з України, Польщі, Росії, Білорусі, Молдови, Італії. Прибули майже усі єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні на чолі з архиєпископом Мечиславом Мокшицьким, Львівським Митрополитом, а також представники УГКЦ на чолі з блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузаром, представники Православних Церков, протестантських Церков і спільнот, а також почесні гості – представники державної влади та дипломатичного корпусу.

На початку урочистої Меси зі вступним словом до всіх присутніх звернувся Генеральний вікарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк. Владика привітав новообраного архиєпископа Петра та всіх присутніх.

Буллу Святішого Отця Бенедикта XVI про призначення Владики Петра на Київську Кафедру прочитав Всечесний о. В’ячеслав Тумір – секретар Апостольської Нунціатури, який тимчасово виконує обов'язки Апостольського Нунція в Україні.

Під час проповіді, яку виголосив архиєпископ Петро Мальчук, владика звернув увагу на свято Преображення Господнього, яке відзначалось у цей день, а також заохотив до того, щоб як найчастіше ставати перед Таємницею Преображення, а Дух Святий веде та діє у своїй Церкві. «Церква має бути місією Христа», – на завершення наголосив владика.

На завершення зі словами привітань і подяки звернувся Львівський митрополит архиєпископ Мечислав Мокшицький, який подякував Святішому Отцю за призначення нового архиєпископа, а також подякував владиці Яну Пурвінському за його багаторічну турботу про Києво-Житомирську дієцезію.

Зі словами вдячності та побажань також звернувся і сам владика Ян Пурвінський, а також від імені всієї Української Греко-Католицької Церкви архиєпископа Петра привітав блаженніший Любомир Гузар.

На завершення до присутніх звернувся і сам архиєпископ Петро Мальчук, довіряючи своє служіння Богу, а молитвам вірян – себе і усі справи Києво-Житомирської дієцезії.

Біографічна довідка:

Його Високопреосвященство Петро Мальчук народився 17 липня 1965 року в с. Слобода Рашків.

Після закінчення середньої школи та строкової військової служби, в 1986 році вступив до Вищої Духовної Семінарії в м. Рига (Латвія). 3 січня 1989 року вступив до Ордену Братів Менших (Францисканців).

7 червня 1992 року був рукоположений в священики.

У 1992-1998 роках, навчався в Римі в Папському Університеті Antonianum, де здобув ступінь Доктора теології.

У роках 1998-1999 працював вікарієм в парафії Св. Анни в м. Полонному (Кам’янець-Подільська дієцезія).

У 1999-2004 роках був Кустошем Братів Менших в Україні, а згодом, від 2004-го до 2007-го року був Провінціалом Провінції Святого Михаїла Архангела Братів Менших в Україні.

У 2007-2008 роках був Економом Провінції Братів Менших в Україні.

29 березня 2008 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив о. Петра єпископом-помічником Одесько-Сімферопольської дієцезії, надаючи йому титульний престол Медії.

3 травня 2008 року відбулися його єпископські свячення в кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі.

15 червня 2011 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив Петра Геркуляна Мальчука OFM Ординарієм Києво-Житомирської дієцезії, надаючи йому титул архиєпископа ad personam (це означає, що Його Високопреосвященство Петро Мальчук має титул архиєпископа, а Києво-Житомирська дієцезія зберігає статус дієцезії).

Його Високопреосвященство володіє українською, російською, польською, італійською, німецькою і латиською мовами.

credo-ua.org
Погода, Новости, загрузка...