Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Червер, 18 квітня 06:05
Анонси
В епіцентрі
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату УкраїниЖитомирська волонтерка закликає містян продовжувати допомагати захисникамПроектна команда «Лабораторії підприємництва» взяла участь у тренінгу з підсилення спроможності громадЖитомирські артисти передали чергову гуманітарну допомогу Баранівській громаді

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

23 августа 2011, 09:25

Сергій Рижук побував на засіданні Кабінету Міністрів України

Як повідомлялося, 17 серпня 2011 року відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів
Сергій Рижук на засіданні Кабінету Міністрів України: «Наразі можна з упевненістю говорити про активізацію роботи будівельного комплексу Житомирщини»

Як повідомлялося, 17 серпня 2011 року відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів України, у якому взяли також участь голови облдержадміністрацій, голови обласних рад, міські голови.

Зокрема, з аналізом розвитку житлового будівництва на Житомирщині, добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва, з висвітленням стану реалізації місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» на урядовому засіданні виступив голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук.

Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в облдержадміністрації, очільник області назвав будівництво галуззю економіки, яка безпосередньо відчула на собі весь вплив економічної кризи. Проте, зазначив він, наразі уже можна з упевненістю говорити про активізацію роботи будівельного комплексу. Скажімо, за 7 місяців 2011 року підприємствами області виконано будівельно-монтажних робіт на суму майже 320 млн. грн., що на 42% більше відповідного періоду попереднього року. За темпами зростання виконання будівельних робіт за січень-липень Житомирщина посіла 3 місце серед інших регіонів України.

Найбільші обсяги будівельних робіт (30 відсотків) виконано підприємствами, що займаються будівництвом та реконструкцією доріг до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Будівельні підприємства Житомирщини стають знову затребуваними на українському ринку: вони будують дороги на Рівненщині, зводять офіси в столиці, реконструюють лінії електропередачі по всій державі.

Зупинившись на проблемах галузі, Сергій Рижук назвав неврегульованим питання зарахування до загальнообласних обсягів виконання будівельних робіт підприємствами, що займаються будівельною діяльністю та не зареєстровані на території відповідного регіону. При цьому регіон втрачає не тільки в показнику будівельного підряду, а й у зарахуванні податків до місцевого бюджету.

Поточний рік за рівнем фінансування з державного бюджету, вважає очільник області, стане рекордним за останні 4 роки. У 2011 році в цілому за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету передбачено 130 млн. грн., а це у 8 разів більше, ніж у 2010 році. Освоєння коштів субвенцій дозволить ввести в експлуатацію ряд об’єктів, серед яких загальноосвітні школи у Черняхові та Новограді-Волинському, музична школа у Житомирі, лікарні у Романові, Брусилові, Новограді-Волинському, Житомирі.

Говорячи про досягнення галузі, Сергій Рижук зупинився на реалізації інвестиційних проектів у будівельній індустрії. Це завод ТОВ «Церсаніт Інвест», відкритий у 2009 році в селі Чижівка Новоград-Волинського району. Пуск другої черги підприємства дозволив довести кількість нових робочих місць до 1100. До того ж, для виробництва керамічної плитки використовується 100% української сировини і 60% — для санітарної кераміки.
У м. Коростені вперше в Україні збудовано завод з виготовлення МДФ-плит. Виробництво дозволить забезпечувати українських виробників меблів сировиною, яку раніше вони вимушені були закуповувати за кордоном.
Нещодавно відбулося відкриття одного з найбільших заводів в Україні з виробництва високоякісних виробів із збірного залізобетону «Обербетон Україна». По завершенні будівництва третьої черги загальна кількість співробітників складе 400 чоловік.

Щодо житлового будівництва голова облдержадміністрації зазначив: у першому півріччі поточного року в області введено в дію близько 35 тис. кв. м загальної площі житла, що втричі менше відповідного періоду минулого року. Оскільки із загальної кількості житла близько 80% вводиться індивідуальними забудовниками, зменшення обсягів, у першу чергу, пов’язане з відсутністю нормативних документів, що регулюють прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів житла. Серед негативних чинників розвитку житлового будівництва в області - один з найнижчих показників середньої заробітної плати, що позначається на купівельній спроможності населення. На обсяг реалізованого житла у новобудовах впливає і наближення регіону до столиці. Зважаючи на вартість одного квадратного метра загальної площі житла по Житомиру, яка становить 6-7 тис. гривень, мешканці області більш активно купують житло на околицях міста Києва.

З метою активізації будівництва житла та введення його в експлуатацію, зауважив Сергій Рижук, розгорнуто дієву співпрацю з місцевими органами самоврядування. Проводиться інвентаризація оформлення права власності громадян на індивідуальні житлові будинки з подальшим оформленням за спрощеною системою.

Можливість завершення будівництва недобудованих багатоповерхових житлових будинків із високим ступенем будівельної готовності постійно розглядається на спільних нарадах.

Триває також постійний пошук інвесторів для реалізації унікального проекту забудови району «Крошенський» у м. Житомирі на земельній ділянці площею 57,6 га.

Забудова двох житлових кварталів сучасними 10-18 поверховими житловими будинками монолітно-каркасної конструкції на 3400 квартир, зазначив Сергій Миколайович, дасть можливість поліпшити житлові умови понад 10 тисячам громадянам міста. Вартість реалізації будівництва даного району - близько 3 млрд. гривень.

Очільник області схвально відгукнувся про Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», зазначивши, що він спрямований на спрощення та удосконалення всіх етапів містобудівної діяльності: від планування будівництва до введення в експлуатацію завершеного об’єкта. Це крок вперед для розвитку галузі та створення привабливого інвестиційного клімату, оскільки процедура отримання дозвільних документів, яка займала 416 днів, скорочується до 60 днів.

Запровадження у життя норм Закону «Про регулювання містобудування», з погляду очільника області, дасть потужні стимули для розвитку галузі, яка зазнала найтяжчих втрат від недавньої фінансової кризи.

RuporZT
Погода, Новости, загрузка...