Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 07 липня 22:42
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеєм
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеєм
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеємНа Житомирщині запрацювала двадцята поліцейська станціяВіталій Бунечко взяв участь у представленні нового керівника ГУНП у Житомирській областіВиїзний брифінг Ірини Микичак щодо подальшого впровадження медичної реформи
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

9 ноября 2014, 20:02

Вперше в Україні: повторний перерахунок голосів у Бердичівському окрузі розпочато!

Восьмого листопада, аж на третій день після постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2014 року про повторний перерахунок голосів на виборах у Бердичівському окрузі №63 серед кандидатів-мажоритарників, перерахунок таки було розпочато.

Своєрідний триденний «тайм-аут», який виник між 5 і 8 листопада, окружна виборча комісія Бердичівського округу шукала варіантів, як відтягнути або й взагалі уникнути процесу повторного підрахунку голосів на усіх 225 дільницях округу. 7 листопада 2014 року окружна комісія подає до Житомирського апеляційного адміністративного суду заяву про роз’яснення судової постанови. Того ж дня судова установа розглянула подану заяву і залишила її без задоволення. Наступного дня, вже 8 листопада, коли власне окружна виборча комісія і розпочала у Бердичеві перерахунок голосів, у Житомирі , у той же час, апеляційний адмінсуд розглядав одразу ж дві заяви: від Центральної виборчої комісії (ЦВК) та окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №63.

Обидві заяви були направлені до суду із єдиного метою – досягнути перегляду Житомирським апеляційним адмінсудом своєї ж постанови від 5 листопада про повторний перерахунок голосів у Бердичівському виборчому окрузі. Підставою для такого перегляду мали б стати начебто нововиявлені обставини – апеляційний адмінсуд, ухвалюючи 5 листопада постанову про повторний перелік голосів у Бердичівському окрузі, розглядав підсумковий протокол про голосування у Бердичівському окрузі , датований 29 жовтня 2014 року. На думку і ЦВК, і окружної виборчої комісії у Бердичеві, суд мав взяти до уваги інший, уточнений протокол, який був складений у Києві 3 листопада на засіданні ЦВК. Однак колегія суддів Житомирського апеляційного адмінсуду 8 листопада 2014 року відмовила у задоволенні заяв від ЦВК та окружної виборчої комісії у Бердичівському, оскільки 5 листопада 2014 року під час судового засідання представники окружної виборчої комісії нічого не повідомляли про існування уточненого протоколу, який вже існував і про який вони знали. Відтак, ухвала суду про перерахунок голосів на усіх дільницях округу №63 у частині голосування за кандидатів-«мажоритарників», залишилася у силі.

Вже 9 листопада 2014 року перерахунок голосів у Бердичеві було продовжено, хоча процес самого перерахунку проходить достатньо мляво. Якщо у перший стартовий день члени ОВК зуміли перерахувати голоси на шести дільницях, то наступного дня перерахунок вдалося провести лише на чотирьох дільницях.

Але навіть якщо перераховувати підсумки голосування доведеться цілий місяць, все одно перерахунок треба буде здійснити під щоденним суворим контролем офіційних спостерігачів, довірених осіб кандидатів у народні депутати та представників ЗМІ.

Прес-служба кандидата у народні депутати П.І.Жебрівського
За матеріалами: http://expreszt.com.ua/
Погода, Новости, загрузка...