Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 21 січня 07:33
Анонси
В епіцентрі
Віталій Бунечко передав 18 сучасних автомобілів сільським лікарям Житомирщини
Віталій Бунечко передав 18 сучасних автомобілів сільським лікарям Житомирщини
Віталій Бунечко передав 18 сучасних автомобілів сільським лікарям ЖитомирщиниВіталій Бунечко представив нового голову Черняхівської РДАУ Коростенському районі припинено нелегальне видобування бурштинуГолова ОДА представив керівника Любарського району
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

26 декабря 2016, 16:26

Наталія Леонченко розповіла, що означає прийнятий державний бюджет для ланки місцевого самоврядування Житомира

«За 2016 рік бюджет міста не виконаний на 76 млн. грн., і немає впевненості, що таж сама картина не повториться в 2017 році. Чому так відбувається? Тому що децентралізація спотворюється на місцях, виливається це в те, що нам передають повноваження. На 2017 рік у нас абсолютно всі повноваження, які ми маємо оплачувати за рахунок міського бюджету, за виключенням заробітних плат педагогам і медичним працівникам.
Наталія Леонченко розповіла, що означає прийнятий державний бюджет для ланки місцевого самоврядування Житомира
Освітня субвенція, яка покриває заробітну плату педагогічних працівників, у 2017 році буде забезпечена з держбюджету на 100%, а субвенція медична, яка має забезпечити заробітну плату медичним працівникам, всього на 70%. Таким чином, все утримання закладів бюджетної сфери, не тільки медичної, не тільки освітньої, це і позашкільна освіта, культурна сфера, - вони будуть забезпечуватися виключно за рахунок міського бюджету», - відзначила Наталія Леонченко під час прес-конференції у Житомирі.

За її словами, на 2017 рік розрахункова цифра надходження до міського бюджету становить 315 млн. грн., з яких потрібно заплатити в якості оплати своїх власних повноважень та повноважень держави, які нею не виконуються, понад 286 млн. грн.. Таким чином на ремонт покрівель чи тротуару залишиться близько 30 млн. грн., і лише при умові виконаного бюджету. Катастрофічною ситуація в 2017 році буде і для розвитку Житомира, і для створення сприятливого інвестиційного клімату.

«З точки зору пільг, наше ТТУ буде в зоні особливої уваги. Держава не відшкодовує ні гривні на пільговий проїзд, перекладає відповідальність за визначення пільгових категорій, які будуть їздити відповідно до чинного законодавства безкоштовно в громадському транспорті. Тобто, нехай міська влада визначить, хто із пільговиків більше пільговик, а хто менше пільговик. Це не правильно», - розповіла Наталія Леонченко.

Звернула увагу голова фракції у Житомирській міській раді і на проблемну ситуації стосовно професійно-технічної освіти. За рік держава не спромоглася нічого зробити для врегулювання цього питання на державному рівні, не прийняті рішення щодо форми власності. Всі 10 ПТУ, що знаходяться в місті, залишаються на фінансуванні міста, хоча ті, що знаходяться в інших населених пунктах області, передані на обласний бюджет, і будуть отримувати субвенції з державного бюджету.

«Мова йде, що потреба є в 100 млн грн. на фінансування професійно-технічної освіти, фахівців з якої місто Житомир в такій кількості не потребує. Держава жодним чином не дослухалась до жодної пропозиції з міст обласного значення, районного значення і інших населених пунктів. Держава проводить диктаторським способом свою політику, в тому числі в бюджетуванні, в тому числі в децентралізації. Вони нікого не чують, влада глуха. І ми маємо проблеми на місцях», - відзначила Наталія Леонченко.

«Якщо ми вже кинуті на таке виживання, ми будемо виживати, як буде дозволяти нам ситуація і з максимальним урахуванням інтересів наших городян», - підсумувала депутат.
Погода, Новости, загрузка...