Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Субота, 19 серпня 12:27
Анонси
В епіцентрі
Житомиряни вшанували пам’ять жертв Великого терору
Житомиряни вшанували пам’ять жертв Великого терору
Житомиряни вшанували пам’ять жертв Великого тероруОфіційна заява ВО «Батьківщина» з приводу конкурсу по благоустрою скверу на розі вулиць Небесної Сотні та Лятошинського в м. ЖитомиріЖитомирські копи пересіли на велосипедиДо дня Національної поліції України, патрульні запросили гостей до Управління
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

8 июня 2017, 10:02

Олександра Кужель: Медична реформа від уряду не націлена на позитивні зміни у житті людей

Запропонована урядом медична реформа не націлена на позитивні зміни у житті людей, навіть у перспективі. Про це в коментарі журналістам повідомила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«Ми повинні зрозуміти, що будь-який закон має дати відповіді на основні питання: що отримає держава, що отримає лікар, і що отримає пацієнт. Так от пацієнта, його прав у медичній реформі просто немає», – зазначила вона.

На думку Олександри Кужель, зацікавленість влади в проведенні так званої медичної реформи полягає в розбудові мережі з лікарів, напряму підпорядкованих Кабінету Міністрів України і повністю залежних від влади.

Зокрема, як наголосила депутат від «Батьківщини», парламентарям пропонується проголосувати за створення нового органу, що фактично забирає кошти медичної субвенції у громад і передає фінансування закладів органів охорони здоров’я в руки ЦОВ (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів).

«Ми створюємо нового монстра-монополіста, що має значний конфлікт інтересів та концентрує всі можливі повноваження», – наголосила політик і додала, що монополізація вбиває конкуренцію і надію людей на отримання доступної медичної допомоги.

За словами Олександри Кужель, існує ще один аспект, що викликає занепокоєння – це те, що ЦОВ пропонується призначити єдиним, хто закуповує ліки, – без тендерів, без громадського контролю, без системи електронних закупівель, без зрозумілого і прозорого механізму розрахунку цін.

«Ці урядові законопроекти ставлять на межу виживання малопотужні медичні заклади у сільській місцевості, у маленьких містечках, а це є неприпустимим», – сказала вона.

Окрім того, парламентар звернула увагу на те, що положення законопроектів не просто порушують 49 статтю Конституції, вони передбачають неможливість оплати медичної послуги, а прямий обов’язок особи забезпечити цю співоплату.

«Це є фактичне позбавлення соціально незахищених українців медичного лікування і просто не може бути ухвалено без забезпечення чіткого механізму страхування, запровадження якого потребує часу», – підсумувала Олександра Кужель.

прес-служба Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»
Погода, Новости, загрузка...