Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 01 квітня 11:08
Анонси
В епіцентрі
Віра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб Житомирщини
Віра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб Житомирщини
Віра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб ЖитомирщиниВіра Рогова провела перший прийом громадянПрикордонникам Житомирського загону представлено нового начальника штабу Віталій Бунечко представив нового голову Ружинської РДА
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

4 марта 2019, 09:59

В команді Порошенка заробляють на контрабанді з РФ і не бачать в цьому проблеми

Вже тиждень вся Україна обговорює гучний скандал навколо корупційної схеми з незаконними поставками контрабандних деталей для військової техніки з території Росії. У результатах розслідування журналістів спливли імена першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря, голови найбільшого оборонного концерну "Укроборонпром" Павла Букіна і навіть президента України Петра Порошенко.

Якщо спробувати описати усю схему одним реченням, то вийде наступне: Діти українських високопосадовців створили мережу фірм, які закуповували в Росії різноманітне обладнання, яке використовується для ремонту та функціонування військової техніки та перепродавали його втридорога підприємствам вітчизняного оборонпрому. Цікаво, що у мережі фірм-прокладок, які використовувались у цих схемах, журналісті знайшли, наприклад, «Ленінську кузню», якою володіє Петро Порошенко.

Відразу знайшлося багато різноманітних експертів та лідерів громадської думки, які вважаються лояльними до діючого президента, які спробували пояснити, що це зовсім не зрада, а просто необхідність. Мовляв, ці запчастини йшли на ремонт техніки, яка задіяна в АТО і, якщо б не це, то українські військові взагалі б залишилися без інструментарію війни. Про це заявив, навіть, генеральний прокурор України Юрій Луценко. «Не секрет, що ці запчастини контрабандно ввозять для потреб Оборонпрому. Вважаю це прийнятним в умовах воюючої країни”, - написав генпрокурор на своїй офіційній сторінці в Facebook. Тобто Юрій Луценко не лише підтвердив факт контрабанди, а й зазначив, що знав про це до виходу журналістського розслідування.

В той же час Порошенко заявив, що вимагає від правоохоронців проведення термінової перевірки інформації з розслідування журналістів про масштабну корупцію в оборонному секторі, у причетності до якої звинувачують і його. Тобто, або наш головнокомандувач не знає, що коється в оборонній промисловості держави, яка фактично находиться у стані війни, або ж він злукавив. Але є й інші фактори, які вказують на те, що керівництво держави не лише у курсі незаконних схем, а й покриває їх. Адже з моменту публікації інформації жодної людини не було затримано правоохоронцями, жодна компанія, яка згадується у розслідуванні, не була перевірена відповідними державними структура. Справу просто спускають на гальмах.

І останнє питання для фанатів версії про «необхідність». Добре, допустимо, що треба було десь купувати запчастини, щоб забезпечити армію технікою. Але яка необхідність була продавати її державним підприємствам, які купують її за бюджетний кошт, в чотири-п’ять разів дорожче її собівартості?
І дуже дивує позиція українських політиків. Більшість відмовчались. Дехто «виразив стурбованість» у ЗМІ. І усе. Єдиним, хто вимагає від президента відповідей і хто пішов далі, розпочавши процедуру імпічменту глави держави, стала Юлія Тимошенко. Та й тепер її обіцянка після перемоги на виборах посадити президента та його трьох друзів, отримала конкретні прізвища. Не кажучи про те, що й у прихильників Порошенко виникло дуже багато запитань до гаранта з цього приводу, а його рейтинг одразу почав зменшуватися. Завдяки журналістському розслідуванню частина українців, які планували голосувати за Порошенка, переглянуть свій вибір, а рейтинг Порошенка настільки погіршиться, що він може навіть не пройти до другого туру виборів.

Денис Гороховський,
політичний оглядач
Погода, Новости, загрузка...