Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 23 вересня 12:25
Анонси
В епіцентрі
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції Житомирщини
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції Житомирщини
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції ЖитомирщиниПоліцейські Житомирщини вшанували пам’ять загиблих колегУ Житомирі привітали кращих пасічників областіВолодимир Гройсман на Житомирщині: 2020 рік стане ключовим для об’єднання громад в Україні
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

7 июня 2019, 10:40

«Батьківщина» підтримала закон про ТСК, що регламентуватиме процедуру імпічменту

«Батьківщина» підтримала законопроект № 1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента.
«Батьківщина» підтримала закон про ТСК, що регламентуватиме процедуру імпічменту
Виступаючи з парламентської трибуни, перший заступник Голови фракції Сергій Соболєв нагадав, що лідер Юлія Тимошенко і депутат Андрій Кожемякін є співавторами цього законопроекту.

«Ключові поправки, які вносили депутати від «Батьківщини», стовідсотково були враховані. Ми вдячні за це профільному комітету. Це дає можливість стверджувати, що цей закон буде дієвим, що представники виконавчої влади будуть чітко відповідати за недостовірну несвоєчасно надану інформацію», – уточнив він.

«Батьківщина» також вважає, що треба негайно вносити зміни і в закон про Регламент, а також для наступного парламенту вже врегулювати питання роботи більшості та опозиції, додав представник фракції.

Зі свого боку заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко у кулуарах Верховної Ради наголосив, що закон про ТСК реально допоможе регламентувати процедуру імпічменту.

«Процедура імпічменту є ретельно розписана в Конституції. Єдине, чого немає в Основному законі, – це механізму формування тимчасової слідчої комісії і порядку призначення спеціальних прокурорів і спеціальних слідчих. Врегулювавши цей елемент законом, ми, по суті, повністю регламентуємо процедуру імпічменту», – пояснив парламентар.

Сергій Власенко також порадив президенту Зеленському спростити дуже складну процедуру: «Якщо він хоче зробити імпічмент реальним, йому треба ініціювати внесення змін до Конституції і зменшення цифри фінального голосування – з три четверті від конституційного складу ВРУ принаймні до 275 голосів. Адже ми чітко розуміємо, що в жодному українському парламенті не знайдеться 338 голосів за імпічмент президента».

Законопроект № 1098 підтримали 279 депутатів із необхідних 226.

У документі вказується, що спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України – колегіальний тимчасовий орган парламенту, до якого входять нардепи, спецпрокурор та спецслідчі. Завданням комісії, зокрема є проведення розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу ВРУ поданні про ініціювання питання про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту. Зазначається, що комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, зокрема до таємних.
Погода, Новости, загрузка...