Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 08 липня 02:32
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеєм
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеєм
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеємНа Житомирщині запрацювала двадцята поліцейська станціяВіталій Бунечко взяв участь у представленні нового керівника ГУНП у Житомирській областіВиїзний брифінг Ірини Микичак щодо подальшого впровадження медичної реформи
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

21 сентября 2011, 08:56

Представники ОБСЄ моніторили діяльність правоохоронців Житомирщини

Проблеми торгівлі людьми та насильства в сім’ї є актуальними на сьогоднішній день не тільки
Представники ОБСЄ моніторили знання та досвід правоохоронців Житомирщини щодо протидії торгівлі людьми та попередження насильства в сім’ї

Проблеми торгівлі людьми та насильства в сім’ї є актуальними на сьогоднішній день не тільки в Україні, а й в усьому світі. Людина, яка зіткнулась хоча б із одним із цих явищ, перш за все, звертається за допомогою до правоохоронних органів.

Саме тому на Житомирщині Управлінням Міністерства внутрішніх справ спільно з Жіночим інформаційно-консультативним центром з 2009 року запроваджено проведення спеціальних тренінгів для працівників міліції, метою яких є набуття ними необхідних знань та практичних навичок протидії таким явищам, виявлення і розкриття злочинів вказаної категорії, та надання потерпілим належної допомоги.

Результати цієї роботи 16 вересня в УМВС України в Житомирській області і вивчали представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), які разом з членами Жіночого інформаційно-консультативного Центру (ЖІКЦ) та працівниками органів внутрішніх справ зібралися за круглим столом для обговорення існуючої проблеми. Учасники, у тому числі керівники служби дільничних інспекторів міліції територіальних підрозділів області, обмінювались досвідом та своїми поглядами на проблему.

Теоретичні аспекти ще раз наголосив заступник начальника відділу по боротьбі з кіберзлочинністю та торгілею людьми УМВС Олексій Шидловський.

Насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти...

Торгівля людьми – це продаж людей і їх використання з метою одержання прибутку. Це може означати примушення або втягування через обман до проституції, жебракування, або ручної праці.

Однак, як зазначила представник ЖІКЦ Марія Климчук, попри всю просвітницьку роботу серед населення щодо протидії торгівлі людьми, на жаль, далеко не завжди громадяни дотримуються певних правил безпеки і через це потрапляють у халепу. Так, у Центрі сьогодні проходять реабілітацію 32 особи, потерпілі від торгівлі людьми, і всі вони попередньо були проінформовані щодо можливого обману зі сторони роботодавців, але віднеслися до цього легковажно.

Тож, працівники міліції вкотре нагадують, щоб убезпечити себе при виїзді за кордон, перш за все, перевірте, чи є у фірми, через яку ви працевлаштовуєтеся, відповідні ліцензії Міністерства праці та соціальної політики України. Не довіряйте ксерокопіям. Вимагайте показати договір між фірмою та іноземним роботодавцем. Надані документи мають бути російською або українською мовою. Пам’ятайте, що робота в Європі можлива тільки при наявності робочої візи. Ніяка інша віза не дає легального права на роботу. В укладеному договорі повинні бути прописані Ваші трудові обов’язки і права, обов’язки роботодавця, робочий час, соціальні гарантії, терміни початку та закінчення договору.

При виїзді за кордон про наявність нотаріально завіреної копії вашого паспорта, яка повинна зберігатися окремо від інших документів і речей. Завжди заздалегідь дізнавайтеся і вивчайие напам’ять адресу і телефон українського посольства в країні, куди збираєтеся виїхати. Обов’язково після прибуття в іншу країну і під час перебування там дзвоніть додому - відсутність дзвінка може стати для ваших близьких попередженням про те, що у вас неприємності. Не зайвим буде домовитися з родичами про умовний сигнал небезпеки - певному паролі-реченні (наприклад, «Як поживає кішка Мурка?»). Якщо ж ви все-таки стали жертвою «работоргівлі», але зуміли вирватися, надійніше за все шукати підтримку в своєму посольстві або в іншому населеному пункті.


RuporZT
Погода, Новости, загрузка...