Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

П'ятниця, 22 листопада 06:42
Анонси
В епіцентрі
Віталій Бунечко прозвітував про 100 днів роботи перед редакторами друкованих ЗМІ Житомирщини
Віталій Бунечко прозвітував про 100 днів роботи перед редакторами друкованих ЗМІ Житомирщини
Віталій Бунечко прозвітував про 100 днів роботи перед редакторами друкованих ЗМІ ЖитомирщиниНачальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботоюВіталій Бунечко представив першого заступника голови ОДА – Володимира ФедоренкаГромадськості презентовано проєкт змін до Конституції щодо адмінтерустрою та місцевого самоврядування
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

21 сентября 2011, 11:03

Поліський заповідник – учасник проекту Європейського Союзу

Саме на цей заповідник вибір впав не випадково. Адже в Поліському регіоні зосереджені
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Прес-службі ЖОУЛМГ, Поліський природний заповідник, що розташований на півночі Житомирщини, став учасником проекту Європейського Союзу «Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами» .

Саме на цей заповідник вибір впав не випадково. Адже в Поліському регіоні зосереджені найбільші масиви торфових боліт в Європі – близько 1 мільйона гектарів. Ці екосистеми в своєму природному стані можуть поглинати близько 15 тонн вуглекислого газу з 1 гектара на рік, що веде до зменшення викидів парникових газів в атмосферу і пом’якшення наслідків зміни клімату. Натомість осушені і деградовані торфовища є джерелом викидів парникових газів.

Унаслідок глобальних змін клімату на Поліссі в останні роки різко посилилася частота природних катастроф (пожежі, повені, засухи) великої руйнівної сили. Нерегулярні опади і високі температури призвели до низки проблем, таких як висушування торфових боліт і водно-болотних угідь. Внаслідок порушення природного водного балансу регіону загрожує висока пожежна небезпека та зменшення видового різноманіття. Досить серйозно постає і загроза веденню традиційного господарства, такого як збір журавлини, чорниці, грибів в результаті деградації вразливих екосистем.

Наприкінці тижня науковці з України та Франції проведуть в Поліському заповіднику семінар, в ході якого буде презентовано результати моделювання змін клімату для Полісся на 2011-2040рр., оцінку вразливості екосистем, результати досліджень щодо реакції вразливих водних екосистем на зміни клімату.

Для гостей семінару та представників засобів масової інформації заплановано польовий виїзд з демонстрацією результатів впровадження пілотного проекту та ярмарку традиційних ремесл.

RuporZT
Погода, Новости, загрузка...