Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 12 листопада 08:26
Анонси
В епіцентрі
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботоюВіталій Бунечко представив першого заступника голови ОДА – Володимира ФедоренкаГромадськості презентовано проєкт змін до Конституції щодо адмінтерустрою та місцевого самоврядуванняВіталій Бунечко призначив керівника апарату Житомирської ОДА
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

23 сентября 2011, 10:26

Як у Поліській хаті хліборобський рік завершували

Ми були на Юрія, бачили зажинки, ну а вчора вже совість не дозволила пропустити свято врожаю
В селі Городському, що в Коростишівському районі, культурне життя не те що існує, воно там просто кипить!

Вже чотири роки як тут відрожують поліську хату - автентичну поліську садибу в яких ще 100 років тому жили наші прадідусі і прабабусі. Репортер Житомира - вже традиційний учасник народних поліських гулянь, які влаштовувалися тут протягом усього хліборобського року.

Ми були на Юрія, бачили зажинки, ну а вчора вже совість не дозволила пропустити свято врожаю. Тим більше, що саме це свято логічно завершує увесь хліборобський рік.

Звісно, хочеться подякувати головній натхненниці поліської хати - Інні Величко та неперевершеному художникові Юрієві Камишному за те, що їх задум знайшов відгук у багатьох серцях. Також величезна заслуга у тому, що хата живе і квітне - всім тим небайдужим людям, які долучаються до її відродження.

Щоразу як приїжджаєш - бачиш результати фізичної і художньої праці Юрія, Інни та їх однодумців. Ось, наприклад, цього разу зібрані снопи жита акуратно стоять під стіною хати. Ними накриватимуть дах. Камишного і друзів чекає непроста робота. Все, як у сиву давнину.

Юрій Камишний: "Сьогодні під стінами нашої поліської хати я виставив картини, написані мною цього літа, саме тут, у Городському. Знаєте, пишеться тут легко. Натхнення довго шукати не треба - все навколо надихає. Тут дуже гарно.

Але, зізнаюсь, картин написав я небагато. І тепер розумію чому. З тією кількістю роботи, яку доводиться виконувати, проживаючи в селі, селяни забувають не те, що про культуру, а й як їх звати. З ранку до ночі є якась робота.

Так я теж до цього підв'язався - то тин лагоджу, то корів пасу, то з хатою треба займатися, то врожай впорядковувати... я захоплююся цими людьми які живуть у Городському і у всьому намагаюсь на них рівнятися".

Репортер Житомира
Погода, Новости, загрузка...