Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

П'ятниця, 19 квітня 20:56
Анонси
В епіцентрі
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату УкраїниЖитомирська волонтерка закликає містян продовжувати допомагати захисникамПроектна команда «Лабораторії підприємництва» взяла участь у тренінгу з підсилення спроможності громадЖитомирські артисти передали чергову гуманітарну допомогу Баранівській громаді

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

7 августа 2017, 11:39

Борщівник – отруйний і небезпечний!

На відміну від свого нешкідливого побратима – борщівника сибірського, цей житель лісів і полів дуже і дуже небезпечний. Початок його цвітіння припадає на кінець червня-липень.
Чим небезпечний борщівник?
Якщо дорослу рослину (може бути близько трьох метрів заввишки) рвати або рубати, її сік, потрапляючи на шкіру, викликає важкі опіки, аж до 1-го ступеня. У соку міститься речовина, що робить шкіру дуже чутливою до ультрафіолету. Небезпечні всі частини рослини – листя, стебла, плоди.
Навіть простого дотику досить для того, щоб отруйний сік потрапив на шкіру і під впливом сонячного світла утворилося запалення. Причому, сік може потрапити на шкіру навіть через одяг.
Якщо сік бризнув дуже рясно, то на шкірі утворюються пухирі, наповнені рідиною. Заживають вони дуже і дуже довго, залишаючи виразки, пізніше – плями і рубці.
Діти часто отримують пошкодження, граючи зі стеблами борщівника Сосновського, який досягає декількох сантиметрів у діаметрі і має порожнисту структуру – з нього вони роблять плювальні трубки або свистульки, що веде до опіку слизової рота і губ.
Що робити при контакті з рослиною?
Найкраще, звичайно, взагалі не чіпати цього гіганта (до речі, в юному віці рослина безпечна, тому його краще скошувати молодим).
Якщо сік потрапив на тіло, тут же змийте його водою. Якщо води немає, то обережно прикрийте це місце чимось і по затінку біжіть додому. Не давайте променям сонця торкнутися пошкодженого місця.
Дома ретельно промийте проточною водою з милом і не менше двох діб не виходьте на сонце.
Можете намазати шкіру протиопіковим засобом.
При появі пухирів вони лікуються так само, як і опіки.
Якщо пухирі болять і дуже напружені – стерильною голкою можете зробити маленьку дірочку в покритті пухиря, щоб випустити частину рідини. Але сам пухир не чіпайте – рідина в ньому стерильна і під цим покриттям рана швидше загоїться.
Якщо був контакт соку борщовика з очима – негайно зверніться до лікаря, самостійно з опіком очей ви не впораєтеся. Потрібно буде використовувати протизапальні ін’єкційні препарати.
Шкіра після опіку може залишатися дуже чутливою до ультрафіолету протягом декількох років, і ці місця потрібно уберігати від засмаги.

Обласний медичний центр здоров’я
та спортивної медицини
Погода, Новости, загрузка...