Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 17 грудня 19:33
Анонси
В епіцентрі
Рік доріг – Житомирщина отримала 3 пересувні габаритно-вагові комплекси
Рік доріг – Житомирщина отримала 3 пересувні габаритно-вагові комплекси
Рік доріг – Житомирщина отримала 3 пересувні габаритно-вагові комплексиЖителі Житомирщині у жовтні здали до поліції 250 одиниць зброїЖитомирщина: результати місцевих виборів 29 жовтня 2017 року Лікарі провели медичні огляди жителів Пулинського району
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

7 августа 2017, 11:39

Борщівник – отруйний і небезпечний!

На відміну від свого нешкідливого побратима – борщівника сибірського, цей житель лісів і полів дуже і дуже небезпечний. Початок його цвітіння припадає на кінець червня-липень.
Чим небезпечний борщівник?
Якщо дорослу рослину (може бути близько трьох метрів заввишки) рвати або рубати, її сік, потрапляючи на шкіру, викликає важкі опіки, аж до 1-го ступеня. У соку міститься речовина, що робить шкіру дуже чутливою до ультрафіолету. Небезпечні всі частини рослини – листя, стебла, плоди.
Навіть простого дотику досить для того, щоб отруйний сік потрапив на шкіру і під впливом сонячного світла утворилося запалення. Причому, сік може потрапити на шкіру навіть через одяг.
Якщо сік бризнув дуже рясно, то на шкірі утворюються пухирі, наповнені рідиною. Заживають вони дуже і дуже довго, залишаючи виразки, пізніше – плями і рубці.
Діти часто отримують пошкодження, граючи зі стеблами борщівника Сосновського, який досягає декількох сантиметрів у діаметрі і має порожнисту структуру – з нього вони роблять плювальні трубки або свистульки, що веде до опіку слизової рота і губ.
Що робити при контакті з рослиною?
Найкраще, звичайно, взагалі не чіпати цього гіганта (до речі, в юному віці рослина безпечна, тому його краще скошувати молодим).
Якщо сік потрапив на тіло, тут же змийте його водою. Якщо води немає, то обережно прикрийте це місце чимось і по затінку біжіть додому. Не давайте променям сонця торкнутися пошкодженого місця.
Дома ретельно промийте проточною водою з милом і не менше двох діб не виходьте на сонце.
Можете намазати шкіру протиопіковим засобом.
При появі пухирів вони лікуються так само, як і опіки.
Якщо пухирі болять і дуже напружені – стерильною голкою можете зробити маленьку дірочку в покритті пухиря, щоб випустити частину рідини. Але сам пухир не чіпайте – рідина в ньому стерильна і під цим покриттям рана швидше загоїться.
Якщо був контакт соку борщовика з очима – негайно зверніться до лікаря, самостійно з опіком очей ви не впораєтеся. Потрібно буде використовувати протизапальні ін’єкційні препарати.
Шкіра після опіку може залишатися дуже чутливою до ультрафіолету протягом декількох років, і ці місця потрібно уберігати від засмаги.

Обласний медичний центр здоров’я
та спортивної медицини
Погода, Новости, загрузка...