Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

П'ятниця, 19 квітня 03:57
Анонси
В епіцентрі
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату УкраїниЖитомирська волонтерка закликає містян продовжувати допомагати захисникамПроектна команда «Лабораторії підприємництва» взяла участь у тренінгу з підсилення спроможності громадЖитомирські артисти передали чергову гуманітарну допомогу Баранівській громаді

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

14 августа 2017, 11:45

Область отримала більше 6 млн грн на реалізацію програми «Доступні ліки»

За інформацією державної казначейської служби України на Житомирську область з серпня 2017 року розподілено додатково 6 млн. 401,7 тис.грн. на виконання урядової програми «Доступні ліки».

«Зверніть увагу, що аптеки відпускають за програмою "Доступні ліки" лише ті препарати, що увійшли до реєстру. Лікар виписує діючу речовину, а пацієнт обирає сам торгову марку та виробника, відповідно отримує ліки безкоштовно або з незначною надбавкою. Пацієнт має право обирати ліки згідно з реєстром МОЗ при наявності рецепта на дану діючу речовину», - зазначив начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров'я ОДА Олексій Андрушко.

Довідково:
МОЗ опублікувало новий реєстр препаратів, які підпадають під програму "Доступні ліки".
Препарати за програмою "Доступні ліки" може отримати людина, що хворіє на серце, діабет ІІ типу або бронхіальну астму. Для цього потрібно прийти до свого сімейного лікаря і взяти рецепт. У ньому має бути вказана діюча речовина - МНН. З цим рецептом пацієнт йде до аптеки з позначкою “Доступні ліки” й отримує препарат. Вартість ліків відшкодовують повністю або частково - залежно від базової ціни на кожен МНН, зазначеної у реєстрі.
Список діючих речовин (МНН) залишився без змін, додалося 42 препарати. Загалом у списку їх тепер 199, вартість 30-ти відшкодовуватимуть повністю, тобто в аптеках їх видаватимуть безплатно. Препаратів для хворих на серце побільшало на 33, на діабет II типу - на 5, на бронхіальну астму - на 4. Реєстр ліків є у відкритому доступі, з ним можна ознайомитися на сайті МОЗ. Список розширили, щоб збільшити асортимент ліків, аби кожен пацієнт міг підібрати той препарат, який найкраще підходить саме йому.
Відповідно до постанови Кабміну, список виробників потрібно оновлювати двічі на рік. На сьогодні участь у програмі бере 21 виробник із ЄС, 17 - з України, також є ліки виробництва Індії та Ізраїлю. Звичайно, варто були б розширювати в майбутньому й Національний перелік основних лікарських засобів, додавати до нього ті препарати, яких найбільше потребують пацієнти.
Погода, Новости, загрузка...