Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 17 жовтня 22:08
Анонси
В епіцентрі
Поліцейські Житомирщині проаналізували результати роботи з початку року
Поліцейські Житомирщині проаналізували результати роботи з початку року
Поліцейські Житомирщині проаналізували результати роботи з початку рокуУ Житомирі відбулось відкриття виставки робіт туристичної фотографіїЖитомирянин Артем «АЛАБАЙ» Мельник став чемпіоном світу з кікбоксингу WАKОЗіркові гості, кінний театр, байкери, виставка дронів – на Житомирщині вчетверте відбувся Фестиваль Льону
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

28 ноября 2017, 15:32

Право на здоров’я – це шанс кожного жити!

1 грудня щороку відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який покликаний підвищити глобальну поінформованість населення щодо проблеми, продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря цієї хвороби. До Дня боротьби із СНІДом у Житомирі відбудеться конкурс малюнків та щорічний студентський молодіжний інформаційний форум. До міжнародного молодіжного руху «За здоровий спосіб життя» приєднуються майбутні музиканти.
У 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом буде присвячений темі «ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я». Це право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я, як і право кожного, у тому числі людей, які живуть з ВІЛ та постраждали від ВІЛ, на попередження і лікування хвороби, на прийняття рішення про власне здоров'я та дотримання власної поваги та гідності, право на відсутність дискримінації.
Просвітницький відділ обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Житомирської обласної ради спільно з обласним центром профілактики та боротьби із СНІДом Житомирської обласної ради, Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, «Клінікою, дружньою до молоді» дитячої поліклініки № 1 ЦДМЛ м. Житомира, Житомирським музичним училищем ім. В.С. Косенка Житомирської обласної ради, за участі молодіжних громадських, благодійних організацій і фондів «АСЕТ», «Нехай твоє серце б’ється», «Перспектива», «ІнформЦентр «Пріоритет», «Територія здоров’я, краси та успіху», «Місія в Україну», «Тверезий Житомир», «Стиль життя – здоров’я», творчої інтелігенції тощо виступили з ініціативою проведення в області спільної інформаційно-просвітницької кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та проведення низки суспільних заходів з метою привернення уваги до проблеми у місті Житомирі та області:
– 30.11.2017 року (початок о 15.00 год.) – Житомирським міським центром соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді спільно з партнерськими організаціями буде проведено у міському Палаці культури (вул. Святослава Ріхтера 12/5): виставку малюнків, плакатів та коміксів «За здоровий спосіб життя» студентів закладів профтехосвіти; соціальний ярмарок до Дня боротьби зі СНІДом та підбито підсумки загальноміського конкурсу малюнків, плакатів та коміксів «За здоровий спосіб життя»;
– 01.12.2017 року (початок 0 14.00 год.) – Житомирським музичним училищем ім. В.С. Косенка Житомирської обласної ради спільно з партнерськими організаціями буде проведено на базі закладу (вул. Пушкінська, 28) заходи в рамках акції «ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я»: традиційний щорічний відкритий студентський молодіжний інформаційний форум «Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу у молодіжному середовищі», інформаційний соціальний ярмарок, виставку малюнків та конкурс студентських колажів, малюнків, санбюлетенів на тему профілактики ВІЛ/СНІДу серед студентської молоді.
Заходи мають стати прикладом для студентської молоді ведення здорового способу життя без вживання енергетичних напоїв, алкогольної, тютюнової та наркотичної залежності; занять мистецтвом, творчістю, спортом, навчанням. Запрошуємо усіх бажаючих стати учасниками цікавих подій.
До висвітлення події запрошуються засоби масової інформації.
Інформативно:
У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я та ЮНЕЙДС).
Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні мешкало 238 тисяч людей з ВІЛ різних вікових категорій. З них лише 30% отримують специфічне лікування.
У 2017 році 101 000 пацієнтів з ВІЛ отримають ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я або доступ до безкоштовного специфічного лікування.
1 грудня ми висловлюємо свою солідарність у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, передусім – шляхом максимального доступу до консультування і тестування на ВІЛ та лікування ВІЛ-інфекції для різних категорій громадян!
ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я – це шанс кожного жити!
У Житомирській області станом на 01.11.2017 року (починаючи з 1995 р.) виявлено 9013 осіб з позитивним результатом обстеження на ВІЛ. Встановлено діагноз ВІЛ-інфекція 5699 особам. Захворіло на СНІД 1993, а померли від СНІДу 933 жителів області.
Статевий шлях передачі ВІЛ становить 43,9% або 2670 осіб. Парентеральний (через кров) шлях передачі ВІЛ – 36,4% - 2211 осіб, з яких 2210 інфікувалися через ін’єкційне вживання наркотичних речовин.
ВІЛ-інфікованими жінками народжено 1123 дитини, з яких 66 дітям встановлено діагноз «ВІЛ-інфекція», у 876 дітей діагноз «ВІЛ-інфекція» знятий, тобто такі діти є абсолютно здоровими щодо ВІЛ/СНІДу. Статус інших дітей уточнюється до моменту досягнення ними 1,5-річного віку. Від СНІДу померло 9 дітей.
На сьогодні в області 1858 ВІЛ-інфікованих безкоштовно приймають специфічне лікування ВІЛ/СНІДу – антиретровірусну терапію, серед яких: 1796 дорослих та 62 дитини.
Попереду у нас ще тривалий і нелегкий шлях, до подолання епідемії в Україні. Але той потужний стрибок, який зробила Україна в 2016 році щодо призупинення зростання нових випадків інфікування, дає всі підстави думати, що 2017 рік стане ключовим у подоланні епідемії ВІЛ в Україні. Саме спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.
Погода, Новости, загрузка...