Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 22 квітня 09:41
Анонси
В епіцентрі
Представники уряду та міської влади оглянули виробничі потужності «Житомирводоканалу»
Представники уряду та міської влади оглянули виробничі потужності «Житомирводоканалу»
Представники уряду та міської влади оглянули виробничі потужності «Житомирводоканалу»В Житомирі відбулися заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня авіації та космонавтикиВідбувся звітний концерт колективів музичної школи №1 імені Б.М. ЛятошинськогоФутбольний клуб "Полісся" представив склад команди, що гратиме у 3-му колі сезону 2017/18 років
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

5 апреля 2018, 14:27

Лише за умови активної співпраці органів влади з громадськими організаціями людей з інвалідністю можна змінити ситуацію на місцях

Про це говорили сьогодні, 5 квітня, у конференц-залі готелю «Reikartz Житомир», де відбулося відкриття дводенного навчального семінару-тренінгу «Методологія та стратегія співпраці з представниками місцевих органів влади для створення умов адаптації виборчих дільниць для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю». Організатор заходу - Неля Ковалюк, радник Віце-прем’єр-міністра України Г.Зубка, голова ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.», регіональний представник ВГО НАІУ в Житомирській області. Метою заходу є поширення та подальше впровадження методології моніторингу доступності виборчих дільниць та адвокатування включення людей з інвалідністю до виборчих процесів.

«Протягом останніх кількох років Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з міжнародною організацією IFES провела ряд досліджень, які стосуються забезпечення політичних прав людей з інвалідністю в Україні. Дослідження стосувалися питань щодо того, з якими бар’єрами стикаються люди з інвалідністю під час реалізації свого виборчого права. Найбільші бар’єри, які відзначили люди з інвалідністю, - це фізичні бар’єри на виборчих дільницях. При цьому понад 90% опитуваних зазначили, що хотіли б брати участь разом із своїми рідними та друзями у голосуванні на виборчих дільницях. Ми провели пілотний проект у Полтавській області. На сьогодні це єдина область в Україні, де такий проект було реалізовано. Спочатку ми обстежили всі виборчі дільниці - 1269 об’єктів. Це відбувалося у 2016 році. Цікаво, що на той час лише 3 з цих об’єктів виявилися доступними для людей з інвалідністю. Після цього в області було розроблено відповідний стратегічний план змін, який було успішно реалізовано. На семінару-тренінгу представники Полтавщини презентують шляхи своїх досягнень» - розповіла Наталія Скрипка, виконавчий директор ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

«Сподіваємося, що Житомирська область стане другою в Україні, де буде успішно реалізовано проект щодо адаптації виборчих дільниць для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю. Полтавський досвід нам довів, що лише за умови активної співпраці органів влади з громадськими організаціями людей з інвалідністю можна змінити ситуацію на місцях. Тому ми у Житомирі, бо саме тут налагоджено такий рівень взаємодії», - наголосила Наталія Скрипка.

Протягом 2-х днів представники громадських організацій людей з інвалідністю разом із представниками органів влади обговорюватимуть питання щодо міжнародного досвіду в забезпеченні та реалізації виборчих прав осіб з інвалідністю; реалізації політичних прав громадян з інвалідністю в Україні; результатів впровадження пілотного проекту «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю» в Полтавській області; підготовки та реалізації стратегії змін щодо покращення стану доступності об’єктів громадського призначення, на яких розташовано виборчі дільниці; методики проведення аудитів доступності громадських закладів тощо. Працюючи в групах, учасники семінару-тренінгу проведуть навчально-практичний аудит доступності холу та приміщень конференц-зали готелю «Reikartz Житомир».
Погода, Новости, загрузка...