Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 20 листопада 21:31
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбулось засідання з питань демаркації українсько-білоруського кордону
У Житомирі відбулось засідання з питань демаркації українсько-білоруського кордону
У Житомирі відбулось засідання з питань демаркації українсько-білоруського кордонуФотопроект "Погляд АТО - 1000 облич " представлено в міській раді«Газовий» брифінг Анжеліки Лабунської для журналістів місцевих ЗМІЗвернення Сергія Сухомлина до депутатів міської ради
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

31 мая 2018, 16:57

Фітофтора – небезпечна хвороба

Фітофтора – одне з найпоширеніших грибкових захворювань, що вражає пасльонові рослини: картоплю, томати, баклажани, перець, суницю. Особливо небезпечна фітофтора для томатів та картоплі, оскільки вражає рослини в період дозрівання плодів, коли боротись з нею практично неефективно. Без застосування спеціальних засобів та правильної профілактики фітофтороз здатний вразити до 50-80% усього врожаю, що в сукупності з високою швидкістю поширення робить це захворювання неймовірно небезпечним.

Ознаки хвороби: Захворювання викликає нижчий гриб Phytophthorainfestans d By (хоча в народі його частіше називають грибком). На листках хворої рослини з’являються коричневі або сіруваті плями неправильної форми, які через короткий проміжок часу поширюються на стебло і плоди.

У вологу погоду плями можуть виглядати дещо інакше: навколо уражених ділянок з’являється білий пліснявий наліт. За сприятливих умов захворювання може цілком вразити рослину всього за 2-3 дні. Якщо в цей момент поширення хвороби не зупинити, то одна рослина здатна за 1-2 тижні заразити всі інші рослини на ділянці, а ще через пару тижнів цілком згубити весь урожай.

Томатам хвороба, найчастіше, передається від картоплі. Слідзазначити, що у фітофтори немає чітко вираженого “​​календаря”, хвороба може вражати рослини кілька разів на рік в різний час. Сприяє її появи підвищений рівень вологості, часті і затяжні дощі, коливання температури (завдяки яким з’являється рясна роса

і ранкові тумани).

Профілактика появи фітофтори:

- перед посадкою потрібно обробляти посівний матеріал фунгіцидами

- використовувати сорти рослин, стійкі до хвороби

- висадження рослин на відстані один від одного, не допускаючи загущення посадок

- не допускати появи підвищеної вологості: мульчування ґрунту, видалення нижнього листя рослин

- проведення профілактичних обробок рослин фунгіцидами

- при підозрі на зараження, хвору рослину варто знищити.

- не використовуйте занадто багато добрив (особливо азотних).

- збирати плоди трохи зеленими (з подальшим дозріванням).

Після збору врожаю потрібно ретельно обробляти ґрунт та знищувати потенційні джерела хвороби старе бадилля, гнилі плоди.

Боротьба з фітофторою з застосуванням хімічних засобів захисту рослин.

Для боротьби з фітофторою найчастіше використовують фунгіциди – речовини, які вбивають збудників грибкових захворювань. Рекомендовані препарати для населення: Ацидан,ЗП – 25гр/5л. води, Квадріс 250SC – 6мл/5л. води, Купроксат КС – 30-50мл./1сотка, Превікур Енерджі 840 – 25мл/4л. води,Скор 250ЕС – 5мл/5л.води, Ридоміл Голд – 25 гр/5л. води. При обробці рослин фунгіцидами слід пам’ятати, що фітофтороз досить швидко пристосовується до застосовуваних препаратів, тому їх періодично рекомендується міняти.

На ряду з традиційними засобами у продажу з’явилися препарати нового покоління – мікробіологічні. Екостерн р.- 10-15мл/10л. води, Трихо Плант КС 200 мл/100м/²для обробки коренів розсади (зануренням у 1% робочий розчин), 150-200 мл/10л води/100 м2 кореневе підживлення. До їх складу входять бактерії, які знищують різні грибкові захворювання, що вражають рослини. За своєю ефективністю вони поступаються фунгіцидним препаратам, але одночасно з тим, вони є більш екологічними.

Плоди рослин, оброблені хімічними препаратами, не можна вживати в їжу протягом мінімум 3-х тижнів.

Крім хімічних і мікробіологічних препаратів існують “народні” засоби, які хоч і поступаються вищезгаданим, все ж допомагають боротися з фітофторою.

Найпростіші методи – це настої цибулі, часнику, редиски або листя черемхи. Так, у відрі води настоюється 100-150 грам дрібно подрібненого або пропущеного через м’ясорубку часнику (зубчиків) і настоюється протягом 2-3 годин. Цим розчином рослини обробляються кожні 2-3 тижні.

Попіл - ще один спосіб боротьби з фітофторою. У 3-х літрах води розчиняється 500 грам золи. Отриманий розчин прокип’ятити протягом 30 хвилин, дати настоятися і розбавити в 10 літрах води з додаванням 30 грам мила.
Погода, Новости, загрузка...