Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 20 листопада 16:17
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбулось засідання з питань демаркації українсько-білоруського кордону
У Житомирі відбулось засідання з питань демаркації українсько-білоруського кордону
У Житомирі відбулось засідання з питань демаркації українсько-білоруського кордонуФотопроект "Погляд АТО - 1000 облич " представлено в міській раді«Газовий» брифінг Анжеліки Лабунської для журналістів місцевих ЗМІЗвернення Сергія Сухомлина до депутатів міської ради
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

12 сентября 2018, 10:02

На Житомирщині збирають ягідний врожай

В області за останні роки збільшилося валове виробництво плодовоягідної продукції в три рази. Так наразі 25 сільгосппідприємтсв вирощує таку продукцію і постачає її на вітчизняний та закордонний ринок. Вже зібрали 727 т лохини, 24 т смородини, 138,5 т малини та 35 т суниці.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, завдяки програмам підтримки аграрного сектору протягом останніх років в області спостерігається позитивна динаміка розвитку садівництва та ягідництва. Так у 2014 році валове виробництво плодовоягідної продукції в сільгосппідприємствах становило 526 т, в 2015 році – 875 т, а в 2017 році – 1594 т. Збільшення валового виробництва відбулось за рахунок розширення площ під ягідними культурами та підвищенням їх урожайності.

На території області виробництвом плодовоягідної продукції займається 25 суб’єктів господарювання. В порівнянні з минулим роком їх кількість зросла майже вдвічі. В основному господарства вирощують такі культури, як лохина садова, малина, смородина, аґрус, жимолость та інші культури.

Лохину на Житомирщині вперше почали вирощувати в Нвоград-Волинському районі. Наразі ТОВ «Бетек» є одним з найбільших виробників та постачальників свіжих ягід в країни СНД та Європи. В Андрушівському та Новоград-Волинському районах сільськогосподарські підприємтсва висаджують горіхові сади. Цьогоріч провели закладку лохину на площі 10 га в Романівському районі, у Радомишльському районі – на 18 га, у м. Радомишль ще висадили 5 га яблуневого саду.

На даний час в області триває збір врожаю. Проте станом на 10 вересня сільгосппідприємствами вже зібрано 727 т лохини, 24 т смородини, 138,5 т малини та 35 т суниці.
Погода, Новости, загрузка...