Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 27 травня 05:56
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»У Житомирі відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Десантник»У Житомирі відбулася акція «Українці, єднаймося»У День перемоги житомиряни пройшлися ходою та поклали квіти до Монументу Слави
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

11 октября 2018, 16:18

Хто буде платити? Житомир та навколишні ОТГ налагоджує міжмуніципальну співпрацю

Влада Житомира розпочала переговори із Глибочицькою ОТГ стосовно укладання угоди міжмуніципального співробітництва, яка має вирішити проблему відшкодування коштів, які місто витрачає на надання освітніх та медичних послуг мешканцям Глибочицької ОТГ.

Сьогодні у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою», відбулась зустріч Сергія Сухомлина, Житомирського міського голови та Сергія Сокальського, голови Глибочицької ОТГ.

«Статистика минулого року свідчить, що із бюджету міста на освіту мешканців Глибочицької ОТГ ми витратили 2,5 мільйонів гривень. І це лише одна громада. Гроші мають ходити за учнем, тому тут потрібно шукати рішення», - наголосив Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова.

Сьогодні у школах, садках та позашкільних закладах освіти Житомира навчається 223 дитини із Глибочицької ОТГ. Сума витрат на цих дітей складає 2 мільйони 468 тисяч гривень.

«Після нашої першої зустрічі весною кількість дітей, які навчаються у місті, зменшилась. Ми сьогодні працюємо над розвитком освітніх закладів громади щоб повернути наших дітей у наші заклади», - вважає Сергій Сокальський, голова Глибочицької ОТГ.

Механізм міжмуніципального співробітництва вже використовується у багатьох громадах країни. Він передбачає спільне утримання закладів декількома громадами.

«Між Олевською та Білокоровицькою ОТГ укладені декілька угод про утримання закладів соціальної інфраструктури. І це дозволяє і утримувати заклад і надавати якісні послуги дітям», - розповів Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На зустрічі домовились опрацювати можливість застосування такого механізму між Житомиром та Глибочицькою ОТГ, та підготувати меморандум про співпрацю міста та громади.
Погода, Новости, загрузка...