Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Червер, 19 вересня 15:22
Анонси
В епіцентрі
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції Житомирщини
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції Житомирщини
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції ЖитомирщиниПоліцейські Житомирщини вшанували пам’ять загиблих колегУ Житомирі привітали кращих пасічників областіВолодимир Гройсман на Житомирщині: 2020 рік стане ключовим для об’єднання громад в Україні
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

11 сентября 2019, 16:47

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради застерігає !

Не паліть суху траву та листя ! Це призводить до виникнення пожеж, небезпеки для людей та руйнування екосистеми!

Спалювання трави та листя наносить пряму шкоду здоров’ю людини, оскільки дим від спалювання трави їдкий, густий та неприємний, «опікає» очі та перешкоджає диханню. Спалюючи траву та листя у місті, ви спалюєте і солі важких металів, що осіли на листі – такий дим просто отруйний. До того ж в покладах сухої трави часто трапляється неорганічне сміття, яке при загоранні виділяє небезпечні хімічні речовини.

Під час пожежі гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, зазвичай, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому іншу ослаблену флору.

При сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту.

До речі, гинуть і ті, що беруть участь у процесі утворення ґрунту, а також винищують різних шкідників саду і городу. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

Спалювання сухої трави та листя є одним з головних джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу.

Пам’ятайте, суха трава – не сміття, а частина екосистеми, яка створена самою природою. Ті, хто стверджують що спалювати траву корисно, помиляються самі і вводять в оману інших.

Щоденно на території Житомирської об’єднаної територіальної громади виникає понад 3-5 випадків загорань сухої трави, окремі з яких охоплюють площу понад 200-300 квадратних метрів та створюють реальну небезпеку для житлових та господарських будівель.

Звертаємо також увагу на те, що кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність!
Погода, Новости, загрузка...