Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 09 грудня 12:49
Анонси
В епіцентрі
На Ємільчинщині представлено нового керівника району
На Ємільчинщині представлено нового керівника району
На Ємільчинщині представлено нового керівника районуПризначено нового прокурора Житомирської областіВолодимир Федоренко провів особистий прийом громадянВіталій Бунечко прозвітував про 100 днів роботи перед редакторами друкованих ЗМІ Житомирщини
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

4 декабря 2019, 09:41

На засіданні ДНПК обговорювали епізоотичну ситуацію в області зі сказу та АЧС

2 грудня 2019 року в приміщенні прес-центру Житомирської ОДА відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА – Наталії Остапченко та за участі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити, на якому розглядалося питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней та сказу на території Житомирської області.

Як зазначив у своєму виступі заступник голови комісії Олександр Шпита, - останнім часом епізоотична ситуація з АЧС у світі продовжує ускладнюватись. Як свідчить статистика, з початку року про виявлення нових випадків захворювання повідомили 12 Європейських країн (зареєстровано 1817 випадків серед свійських свиней та 5435 випадків – у дикій фауні ). В Україні захворювання реєструвалося на території всіх областей, всього 508 спалахів (в т.ч. 369 – свійські,112 – дикі свині)

Зокрема, Житомирська область входить до числа областей із найменшою кількістю спалахів АЧС : у поточному році 2 випадки АЧС зареєстровано у дикій фауні (ДП «Білокоровицький лісгосп» Олевського району та РРГО «Радомишльські мисливці» Радомишльського району) та один випадок у приватному секторі с.Стара Олександрівка Пулинського району.

Поряд із тим на території області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо сказу тварин. Так, з початку року на території України виявлено 605 неблагополучних по сказу пунктів. У Житомирській області у поточному році досліджено 376 тварин на сказ, з них виявлено хворих 33, у т.ч. 8 лисиць, 12 котів, 9 собак, 1 корова.

В 32-х населених пунктах неблагополучних по сказу вводилися карантинні обмеження та проводились оздоровчі заходи.

За результатами засідання ДНПК при Житомирській облдержадміністрації було прийнято відповідні рішення щодо :

– визначення зони захисту від епізоотичного осередку з АЧС (с.Стара Олександрівка Пулинського району) та зони спостереження,

– затвердження Плану заходів щодо профілактики АЧС з метою недопущення подальшого розповсюдження на інші території ;

– виконання плану моніторингових досліджень на АЧС від свійських свиней та диких кабанів;

– охоплення профілактичною вакцинацією проти сказу на території області всього поголів’я собак і котів, сільськогосподарських тварин та створення резерву антирабічної вакцини для імунізації тварин від сказу.
Погода, Новости, загрузка...