Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

П'ятниця, 28 лютого 13:40
Анонси
В епіцентрі
Віра Рогова провела перший прийом громадян
Віра Рогова провела перший прийом громадян
Віра Рогова провела перший прийом громадянПрикордонникам Житомирського загону представлено нового начальника штабу Віталій Бунечко представив нового голову Ружинської РДАЛицарі та зброя Середньовіччя: у Житомирі відкрили школу історичного фехтування
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

19 декабря 2019, 16:39

У Житомирі відбулася зустріч «Адаптація Житомиру до зміни клімату. І етап»

На сьогодні питання зміни клімату є надзвичайно актуальним. «Зміни клімату – це не міф, а реальність. Однією з причин зміни клімату є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється. Середня температура за останнє сторіччя на Землі зросла на 0,9 градусів за Цельсієм. І такі зміни спричиняють виникнення у містах проблем, до яких потрібно вміти адаптуватися», - розповідають представниці Житомирського національного агроекологічного університету кандидат економічних наук Лесь Анастасія та кандидат економічних наук, доцент Анастасія Ращенко.

Нещодавно у Житомирі відбулася зустріч «Адаптація Житомиру до зміни клімату. І етап». Загалом даний захід лише перший з ряду заходів, які допоможуть заглибитися в дану тему, подивитися на неї з різних боків та врахувати різні аспекти. Саме інтегрований підхід, дає змогу приймати ефективні рішення, тому учасниками стали не лише працівники виконавчих органів ради, а й представники бізнес-середовища, громадських організацій, поліції, служби статистики, ОСББ.

«Метою зустрічі стало формування експертного середовища та напрацювання спільного бачення у вирішені актуальних питань, пов’язаних зі зміною клімату. Зараз ми працюємо над підготовкою стратегічних документів, які допоможуть місту адаптуватися та зменшити негативний вплив на клімат, адже економічна діяльність людини є одним з найбільших чинників, які провокують зміну клімату. Саме тому нам важливо врахувати думку експертів із різних, дотичних до даної тематики та сфер», - інформує начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку міської ради Зятікова Тетяна.

Також було презентовано статистичну оцінку екологічних наслідків діяльності підприємств міста Житомира, що допомогло поглибити знання з негативного впливу на клімат. Зокрема, було зазначено, що за статистичними даними до топ забруднювачів повітря в Житомирі відносяться: ТОВ «Обіо», КП «Житомиртеплокуменерго» та Житомирський картонний комбінат інформацію підготувала заступник начальника Головного управління статистики в Житомирській області, доктором економічних наук та професором кафедри економічної безпеки, публічного управління та адміністрування Житомирської політехніки Тетяною Кобилинською.

Крім ознайомлення з презентованими матеріалами та першими напрацюваннями з оцінки адаптації до зміни клімату нашого міста учасникам заходу вдалось попрацювати в групах з такими наслідками зміни клімату:

тепловий стрес;
підтоплення;
зменшення площ та порушення видового складу міських зелених зон;
стихійні гідрометеорологічні явища;
зменшення кількості та погіршення якості питної води;
зростання кількості інфекційних захворювань та алергійних проявів;
порушення нормального функціонування енергетичних систем міста.
Під час наступної зустрічі планується більш детально вивчити тему хвиль тепла – метеорологічного феномену, який проявляється періодами аномально спекотної погоди, що проявляються на певній території.

Нагадаємо, що питання клімату та енергоефективності є важливим для міста Житомира, так, зокрема, у 2015 році затверджено Муніципальний енергетичний план. Загалом програма допомагає забечити впровадження заходів в напрямку діяльності міста у сфері енергетики та захисту клімату, серед яких розвиток і просторове планування, муніципальні будівлі та споруди, мобільність тощо. На разі готується ще 2 важливих документи: «План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату» та «Оцінка адаптації м. Житомир до зміни клімату».

Довідково: Якщо Ви бажаєте долучитися до роботи з підготовки заходів з адаптації до зміни клімату звер
Погода, Новости, загрузка...