Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 12 липня 15:47
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеєм
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеєм
У Житомирі поліцейських привітали із першим ювілеємНа Житомирщині запрацювала двадцята поліцейська станціяВіталій Бунечко взяв участь у представленні нового керівника ГУНП у Житомирській областіВиїзний брифінг Ірини Микичак щодо подальшого впровадження медичної реформи
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

30 ноября 2011, 09:23

У Житомирі 170 родин живуть в аварійній багатоповерхівці

Вже багато років у квартирі, де мешкає Олена Доценко, холодно і волого. Батареї теплі лише в одній кімнаті, але
Холод, вологість і пліснява на стінах – у таких умовах живе 170 родин у житомирській багатоповерхівці. Комунальники справно надсилають квитанції за комірне, люди справно їх оплачують. Утім, на скарги мешканців щодо ремонту будинку розводять руками – грошей на це немає.

Вже багато років у квартирі, де мешкає Олена Доценко, холодно і волого. Батареї теплі лише в одній кімнаті, але і там опалення часто вимикають. Ще й дах тече. Щоб не псувалися меблі, жінка розставляє по квартирі тази, куди стікає вода.
Олена Доценко, мешканка будинку: "Обогреваемся газом, потому что нет отопления. В таких условиях живем, ремонт сделать не можем, потому что течет всё время. И замыкание сильное было. У нас с розеток огонь шел. Тут такое творилось", повідомляє 5.ua.
Жінка справно оплачує квитанції. Однак комунальники жодного разу за 35 років не проводили капітальний ремонт. Люди власним коштом латають дірки у даху.
Валентина, мешканка будинку: "Мастера так зробили кришу, що вона улетіла, у мене ні одного листочка рубіроїда не осталось. У мене в даний момент весь технічний етаж закритий клейонкою. У мене 370 грн. боргу, і мене ЖЕК сьогодні вже подає на суд. Що мені робити? Чи кришу ремонтувати, чи платити борг?"
Щоби докричатися до влади - мешканці будинку писали листи, проводили пікети і навіть перекривали дорогу. Але акції протесту дають лише тимчасовий ефект.
Зоя Атаманчук, мешканка будинку: "Але це ж тоже не вихід з положення. Сьогодні ми підемо, нам включать те тепло - завтра його знову відключать. В кожного сім'я, в кожного робота якась. Я ж не можу йти з роботи, бастувати".
Комунальники розводять руками: справні платники страждають через борги сусідів. Загалом, будинок завинив ЖЕКу 18 тисяч гривень.
Борис Василюк, заступник виконавчого директора ДП "Житловик": "Люди чудово знають, що ДП "Житловик" знаходиться у стані банкрутства. Ніякі ремонти капітальні проводитись не можуть. На поточні ремонти у нас просто не вистачає коштів".
Будинок – відомчий, і допомогти мешканцям можна буде лише тоді, коли збанкрутіле підприємство передасть його у власність міста, кажуть комунальники. Проте, міські чиновники приймати проблемну багатоповерхівку на баланс не квапляться.
Світлана Пивоварова, начальник управління житлового господарства: "Все, що ми можемо - допомагаємо, але там є самовільне перепланування, самовільне заселення, питання є з паспортним режимом. Це повинен власник привести все у відповідність, і тільки після цього ми можемо прийняти цей будинок у нашу комунальну власність".
Коли проблеми мешканців вирішаться - чиновники не кажуть. Утім, закликають мешканців продовжувати сплачувати за комірне, щоб не накопичувати борг.
За матеріалами: regionews
Погода, Новости, загрузка...