Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Червер, 26 листопада 05:28
Анонси
В епіцентрі
Поліція працює на місці ДТП у Житомирському районі
Поліція працює на місці ДТП у Житомирському районі
Поліція працює на місці ДТП у Житомирському районіCOVID-19 на Житомирщині: зареєстровано вже 171 летальний випадокСуд визнав, що газета «20 хвилин Романів» опублікувала  НАКЛЕП  на Віктора Развадовського і ЗОБОВ’ЯЗАВ  СПРОСТУВАТИ його, а також ВИПЛАТИТИ завдану моральну шкоду"Герой-рятувальник року": двоє юнаків з Житомирщини отримали нагороди за мужність і відвагу
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

5 сентября 2020, 10:52

Прокуратурою Житомирщини цьогоріч вирішено по суті 1,9 тис. звернень громадян

Громадяни України активно користуються своїм правом на звернення, і, як показує практика, скарги і заяви громадян стосуються різних напрямів діяльності суспільства й держави.
Так, лише упродовж 8 місяців 2020 року на адресу органів прокуратури області надійшло понад 3 тис. звернень, з яких вирішено по суті 1,9 тис., у тому числі 39 від народних депутатів України.
Ще значна кількість (1,1 тис.) з отриманих звернень стосувалася питань, вирішення яких вже не відноситься до компетенції органів прокуратури, тож відповідно до чинного законодавства, прокуратурою їх скеровано для вирішення за належністю.
Із загальної кількості розглянутих звернень переважну більшість (понад 1 тис. звернень або 57% від усіх вирішених) становлять скарги з питань досудового розслідування.
Інші скарги стосувалися питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства, представництва інтересів громадян та держави в суді, питань участі у кримінальному провадженні в суді, додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів, про права дітей.
У кожному конкретному випадку, за наявності підстав та в межах компетенції, вживалися заходи з метою реального поновлення законних прав та інтересів заявників.
При цьому звертаємо увагу громадян, що задля забезпечення належного і своєчасного розгляду звернення та відповідно ефективного захисту своїх прав, необхідно передусім дотримуватись встановлених Законом України “Про звернення громадян” вимог до написання та подання звернення.
Так, у зверненні в обов’язковому порядку має бути зазначено прізвище, ім'я, по-батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Письмове звернення повинно бути підписане заявником (заявниками) із зазначенням дати та надсилається поштою або передається громадянином особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.
Дотримання цих простих вимог забезпечить належний розгляд звернення та унеможливить залишення його без розгляду, як анонімного (для прикладу, цьогоріч у зв'язку із недотриманням зазначених вимог при написанні звернень, заявникам повернуто або залишено без розгляду 129 звернень).
Також, вкотре звертаємо увагу громадян на те, що зважаючи на необхідність впровадження ефективних заходів, з метою запобігання розповсюдження інфекційних захворювань, у тому числі викликаних коронавірусною інфекцією COVID-19, в органах прокуратури Житомирської області тимчасово призупинено проведення особистих прийомів громадян працівниками прокуратури.
У зв’язку з цим, письмові звернення громадяни можуть залишити у наявних у всіх місцевих прокуратурах та у прокуратурі області скриньках для вхідної паперової кореспонденції.
Просимо з розумінням поставитися до цих тимчасових обмежувальних заходів.
Погода, Новости, загрузка...