Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 25 червня 02:18
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі СДЮСШОР з футболу «Полісся» підбила підсумки роботи сезону 2018-2019
У Житомирі СДЮСШОР з футболу «Полісся» підбила підсумки роботи сезону 2018-2019
У Житомирі СДЮСШОР з футболу «Полісся» підбила підсумки роботи сезону 2018-2019У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»У Житомирі відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Десантник»У Житомирі відбулася акція «Українці, єднаймося»
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

7 декабря 2011, 14:35

Житомирщина зміцнює відносини з регіонами Польщі

Він подякував керівникам області й міста за співпрацю і запевнив, що увесь склад посольства готовий сприяти контактам
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Житомирській ОДА, під час першого візиту до Житомирщини Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна були обговорені можливі шляхи співробітництва і налагодження двосторонніх контактів

«Відносини Житомирщини з регіонами Польщі дуже активні: і в духовній, і в економічній, і в суспільній сфері. Польща зацікавлена в Україні та Житомирщині. Житомирська область – дуже вигідне місце: недалеко столиця, є автошляхи, що пролягають і на північ, і на захід. Тут сприятливе місце для розвитку середнього бізнесу. Ринок Житомирської області збільшується, тому він приваблює польських інвесторів”, – сказав Генрик Літвін.

Він подякував керівникам області й міста за співпрацю і запевнив, що увесь склад посольства готовий сприяти контактам і допомагати в розвитку міждержавних та міжрегіональних відносин. Під час зустрічі також йшла мова про підготовку у наступному році проекту співпраці щодо обміну досвідом у самоврядуванні.

Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук повідомив, що на території Житомирщини проживає найбільша діаспора поляків в Україні (близько 49 тис. чол. – 3,5% від населення області). В області налічується 42 організації громадських об’єднань поляків, які ефективно функціонують та беруть участь у різноманітних заходах. У друк виходять дві газети польською мовою: «Газета Польська» та газета «Мозаїка Бердичівська».

В ефірі обласних телерадіокомпаній транслюються передачі «Слово польське», «Єдність», «Поляки Житомирщини», «Червона калина» з польською рубрикою «У родаків» та програми Польської державної телекомпанії «Полонія». На переконання очільника області, багаторічна спільна історія, близькість культури і духовності України та Польщі створюють сьогодні відповідальність за те, щоб не втратити існуючих зв’язків.
За матеріалами: Рупор Житомира
Погода, Новости, загрузка...