Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 23 вересня 09:46
Анонси
В епіцентрі
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції Житомирщини
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції Житомирщини
Голова Нацполіції представив нового керівника поліції ЖитомирщиниПоліцейські Житомирщини вшанували пам’ять загиблих колегУ Житомирі привітали кращих пасічників областіВолодимир Гройсман на Житомирщині: 2020 рік стане ключовим для об’єднання громад в Україні
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

7 декабря 2011, 14:35

Житомирщина зміцнює відносини з регіонами Польщі

Він подякував керівникам області й міста за співпрацю і запевнив, що увесь склад посольства готовий сприяти контактам
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Житомирській ОДА, під час першого візиту до Житомирщини Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна були обговорені можливі шляхи співробітництва і налагодження двосторонніх контактів

«Відносини Житомирщини з регіонами Польщі дуже активні: і в духовній, і в економічній, і в суспільній сфері. Польща зацікавлена в Україні та Житомирщині. Житомирська область – дуже вигідне місце: недалеко столиця, є автошляхи, що пролягають і на північ, і на захід. Тут сприятливе місце для розвитку середнього бізнесу. Ринок Житомирської області збільшується, тому він приваблює польських інвесторів”, – сказав Генрик Літвін.

Він подякував керівникам області й міста за співпрацю і запевнив, що увесь склад посольства готовий сприяти контактам і допомагати в розвитку міждержавних та міжрегіональних відносин. Під час зустрічі також йшла мова про підготовку у наступному році проекту співпраці щодо обміну досвідом у самоврядуванні.

Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук повідомив, що на території Житомирщини проживає найбільша діаспора поляків в Україні (близько 49 тис. чол. – 3,5% від населення області). В області налічується 42 організації громадських об’єднань поляків, які ефективно функціонують та беруть участь у різноманітних заходах. У друк виходять дві газети польською мовою: «Газета Польська» та газета «Мозаїка Бердичівська».

В ефірі обласних телерадіокомпаній транслюються передачі «Слово польське», «Єдність», «Поляки Житомирщини», «Червона калина» з польською рубрикою «У родаків» та програми Польської державної телекомпанії «Полонія». На переконання очільника області, багаторічна спільна історія, близькість культури і духовності України та Польщі створюють сьогодні відповідальність за те, щоб не втратити існуючих зв’язків.
За матеріалами: Рупор Житомира
Погода, Новости, загрузка...