Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Субота, 24 лютого 00:48
Анонси
В епіцентрі
Житомирські самбістки здобули золото на етапі Кубку світу зі спортивного та бойового самбо
Житомирські самбістки здобули золото на етапі Кубку світу зі спортивного та бойового самбо
Житомирські самбістки здобули золото на етапі Кубку світу зі спортивного та бойового самбоНові горизонти для захисників, які звільнилися зі служби за станом здоров’яЖитомирські рятувальники зустріли черговий евакуаційний потяг з ДонеччиниЗеленський нагородив відому житомирську волонтерку Юлію Толмачову орденом Княгині Ольги І ступеня

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

11 февраля 2024, 12:45

Під Житомиром прокуратура через суд повернула державі з приватної власності землю з археологічною пам’яткою ХІІ-ХІІІ ст.

За позовом прокурорів Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури приватне товариство зобов’язали повернути державі 4 га землі з розташованою на ній археологічною пам’яткою, що на території Стрижівської сільської ради Коростишівської міської територіальної громади.
Йдеться про об’єкт культурної спадщини «Стрижівка-1. Поселення ХІІ-ХІІІ століття», що на лівому березі річки Тетерів поблизу села. Земельна ділянка має історико-культурне призначення та належить державі в особі Житомирської обласної військової адміністрації.
Прокурори встановили, що земля, на якій розташована пам’ятка археології, незаконно вибула з державної власності. Спочатку, за наказом Головного управління Держгеокадастру, передана двом місцевим жителям у приватну власність ніби для ведення селянського господарства.
Однак згодом вони продали свої ділянки (кожна по 2 га) приватному товариству. Новий власник приєднав землю до раніше набутої та на утвореній ділянці загальною площею 16 га планував видобувати копалину місцевого значення.
Тоді прокуратура звернулася до суду та довела незаконність набуття у приватну власність землі з історичною пам’яткою.
До того ж, наміри товариства розробляти піщаний кар’єр на давньому поселенні викликало значний резонанс серед жителів громади, які виступили проти промислового видобування надр. До думки громади дослухалися й депутати Коростишівської міськради та прийняли на сесії рішення про відмову товариству у погодженні надання дозволу на розробку Стрижівського родовища піску.
Погода, Новости, загрузка...