Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 13 листопада 01:23
Анонси
В епіцентрі
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботоюВіталій Бунечко представив першого заступника голови ОДА – Володимира ФедоренкаГромадськості презентовано проєкт змін до Конституції щодо адмінтерустрою та місцевого самоврядуванняВіталій Бунечко призначив керівника апарату Житомирської ОДА
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

8 сентября 2011, 11:06

На Житомирщині чеська кампанія за 9 місяців побудувала завод електротехнічних виробів

6 вересня 2011 року в інформаційному агентстві „Інтерфакс-Україна” відбулась прес-
Сергій Рижук під час прес-конференції в „Інтерфаксі-Україна: „Житомирщина з оптимізмом дивиться на перспективи інвестиційної діяльності”

6 вересня 2011 року в інформаційному агентстві „Інтерфакс-Україна” відбулась прес-конференція для представників регіональних та загальнонаціональних засобів масової інформації, присвячена проведенню форуму інвестиційної привабливості Житомирщини, який відбудеться 14 вересня. У прес-конференції взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук та директор департаменту зовнішньоекономічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Ігор Ніколайко.

„На фоні подій у сучасній економіці роль інвестицій важко переоцінити. Їх залучення – єдина відповідь на всі виклики глобалізації, - такими словами почав свій виступ Сергій Рижук. – Житомирська обласна влада веде систематичний і ефективний діалог з інвестором. У регіоні реалізуються багатомільйонні інвестиційні проекти. Розширюється географія інвесторів. Ми з оптимізмом дивимось на перспективи розвитку цієї діяльності”.

Голова облдержадміністрації повідомив, що на форумі, який відбудеться 14 вересня 2011 року у приміщенні Дипломатичної Академії України при Міністерстві закордонних справ України, Житомирщина представить 182 інвестиційних проекти загальною вартістю 4,4 млрд. доларів США у добувній, переробній галузях, промисловості, сільському господарстві, туризмі тощо.

„Президент України Віктор Янукович проголосив курс на економізацію зовнішньополітичної діяльності, що реалізовуватиметься через МЗС, - поінформував присутніх Ігор Ніколайко. - За сприяння та безпосередньої підтримки Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка керівництво Житомирщини ініціювало та проведе вперше в історії МЗС України інвестиційний форум. На захід запрошені дипломатичні представники з усіх посольств, акредитованих в Україні. Окремо запрошені радники з торгово-економічних питань з усіх регіонів країни. Ігор Ніколайко висловив задоволення тим, що Міністерство закордонних справ і особисто він може допомогти Житомирській області достойно презентувати свій інвестиційний потенціал. Бути першими, наголосив він, і відповідально, і почесно.

Відповідаючи на запитання журналіста щодо того, в яких галузях очікується співпраця з інвесторами, Сергій Рижук зазначив, що заслуговує уваги проект «Будівництво гірничо-металургійного комбінату ПВП «Сіріус», обсяг інвестицій якого складає 2,2 млрд. доларів США. Потенційних інвесторів можуть зацікавити пропозиції, пов’язані з розвитком каменеобробної промисловості. В Житомирській області близько 500 родовищ каменю, з них працюючих – близько 150, та й на тих видобуток ведеться примітивним способом. Японія, Італія, Німеччина вже виявили бажання вкласти інвестиції в цю галузь.

Перспективним є напрямок розробки альтернативних джерел енергії. Жодна область України не має стільки високоякісного торфу, як Житомирська.

Великі надії регіон покладає на розвиток будівельної індустрії.

„У нас є все своє, й на сусіда вистачить”, - зауважив голова облдержадміністрації, маючи на увазі колосальні сировинні ресурси області. Житомирщина, за словами Сергія Рижука, – це український Урал. З чотирьох відомих родовищ титанових руд, ільменіту одне знаходиться в області. 45% світових запасів граніту знаходяться в Україні, і майже всі – на теренах області. Отже, інвестор, який прийде в область, не буде залежати від постачальника, що дуже важливо.

Потенційних інвесторів, на глибоке переконання очільника області, зацікавить те, що Житомирщина – це зона гарантованого, а не ризикованого, як південні області, землеробства.

Чекають інвестицій 150 тис. га ріллі в поліській зоні, які зараз не обробляються.

На запитання журналіста щодо вже діючих інвестиційних проектів очільник області відповів, що регіон вже співпрацює із 47 країнами. У Брусилівському районі чеська кампанія за 9 місяців побудувала завод електротехнічних виробів. Він успішно працює, і крім створення нових робочих місць, покращилась інфраструктура села – заасфальтовано вулиці, проведено газ.

У Чуднівському районі у рамках інвестиційного проекту будується потужний елеватор, який зберігатиме 100 тис. т зерна. Об’єм інвестицій складає 22 млн. доларів. Вже виділені кошти на електрифікацію, газифікацію села, буде відроджено Будинок культури, приміщення сільради, відремонтовано дороги.

Очільник області, зупинившись на питаннях соціально-економічного розвитку регіону, зазначив, що велика увага в області приділяється розвитку органічного землеробства. Цей напрям є дуже привабливим для інвестора, адже мова йде про якісну, конкурентоспроможну продукцію.

Одним із пріоритетних напрямів агропромислового розвитку регіону, наголосив Сергій Рижук, є відродження льонарства. Зараз льон займає площу всього 500 га, це ділянка розмноження насіння. У наступному році площі буде збільшено вдесятеро. У світі розуміють цінність цієї культури, яка використовується в багатьох галузях промисловості. А для поліщуків льонарство – традиційна галузь.

Насамкінець голова облдержадміністрації запросив усіх бажаючих відвідати форум інвестиційної привабливості Житомирщини, повідомивши, що в рамках презентації пройде виставка робіт майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, художніх народних промислів області, яка буде розміщена на Михайлівській площі у Києві.

Дзеркало Полісся
Погода, Новости, загрузка...