Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

П'ятниця, 03 квітня 06:17
Анонси
В епіцентрі
Віра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб Житомирщини
Віра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб Житомирщини
Віра Рогова зустрілася з керівниками місцевих центрів соціальних служб ЖитомирщиниВіра Рогова провела перший прийом громадянПрикордонникам Житомирського загону представлено нового начальника штабу Віталій Бунечко представив нового голову Ружинської РДА
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

28 марта 2012, 18:30

Житомирська «Свобода» вимагає надати статус пам’ятки національного значення комплексу в Базарі

Голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Сидір Кізін направив звернення до очільника облдержадміністрації з проханням здійснити подання до Міністерства культури України щодо надання Меморіяльному комплексові в селі Базар статусу пам’ятки Національного значення. «Минулого року українська національна спільнота вшанувала 90-і роковини подій біля селища Базар, що в Народицькому районі. Там, 1921 року, близько тисячі борців за волю України, учасників ІІ-го Зимового Походу Армії УНР загинули від рук окупантів.
Житомирська «Свобода» вимагає надати статус пам’ятки національного значення комплексу в Базарі
Продовжив Базар збирати жертви і через 20 років, в листопаді 1941-го, коли за німецької окупації, всупереч заборонам гітлерівської влади, українські патріоти, зорганізовані Олегом Ольжичем, вшанували пам’ять загиблих, за що було арештовано більше 700 учасників, майже всих страчено. Серед розстріляних було 120 житомирян. Події біля селища Базар є символом величі та нескорености української нації в боротьбі за незалежність і вічна має бути пам’ять наша про Героїв, які склали голови за Україну. На прикладі подвигу цих людей, простих українців, які хотіли понад усе мати свою власну державу, маємо виховувати молоде покоління, адже воно має вирости патріотами України», - йдеться у зверненні свободівців.

Як свідчить Указ Президента України за № 75/2010 від 28 січня 2010 року, особи, що брали участь політичній, партизанській, підпільній, збройній боротьбі за незалежність України, в тому числі й у складі формувань Української Народної Республіки, визнано учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті.

Назва маленького поліського села на Житомирщині стала символом нескореного українського духу, предметом гордості для кожного патріота свого краю. Геніальний поет-революціонер Олег Ольжич присвятив йому такі рядки:

«О Націє, що над добро і над зло,
Над долю, і ласку, і кару –
Хто, темний, не схилить поблідле чоло
В сліпучому сяйві Базару?».

Нагадаємо, на місці розстрілів українських Героїв, завдяки громадським та політичним діячам, за підтримки української діаспори та Організації колишніх Вояків Українців у Великобританії, 2000 року постав Меморіяльний комплекс у селищі Базар, розроблений тодішнім головою обласної організації Спілки архітекторів України, нині покійним Олександром Борисом. На сьогодні цей комплекс має статус пам’ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення.

Враховуючи виняткове значення цього Меморіалу для українського народу та керуючись статтею 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», Житомирська обласна організація Всеукраїнського Об’єднання «Свобода» просить звернутись до Міністерства Культури України з поданням щодо надання об’єктові культурної спадщини «Меморіяльний комплекс у селищі Базар» статусу пам’ятки Національного значення».
За матеріалами: Житомир Експрес
Погода, Новости, загрузка...