Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 26 травня 21:56
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»У Житомирі відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Десантник»У Житомирі відбулася акція «Українці, єднаймося»У День перемоги житомиряни пройшлися ходою та поклали квіти до Монументу Слави
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

11 сентября 2013, 09:42

Дмитро Кропачов: Громади Житомирщини можуть отримати бюджетний регламент і взяти безпосередню участь у бюджетному процесі

19 вересня 2013 року на Шістнадцятій сесії Житомирської обласної ради буде рогляну то поданий депутатом Дмитром Кропачовим доопрацьований проект рішення «Про затвердження Бюджетного регламенту Житомирської обласної ради». Даний документ, що покликаний посилити місцеве самоврядування, був розроблений автором ще більше року тому, однак тоді до його змісту на Десятій сесії були зауваження зі сторони відповідних підрозділів облдержадміністрації та колег, які розглядали та аналізували проект рішення.
Дмитро Кропачов: Громади Житомирщини можуть отримати бюджетний регламент і взяти безпосередню участь у бюджетному процесі
Оскільки спеціальна група для доопрацювання проекту рішення створена не була, Кропачов, враховуючи зауваження та досвід інших рад, доопрацював документ самостійно.

За його словами, головне завдання Бюджетного регламенту - деталізувати та конкретизувати загальні норми закону, адаптуючи їх саме до потреб і особливостей усіх населених пунктів Житомирщини та регіону в цілому.

Саме Бюджетний регламент дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

«Чимало людей знають, що бюджет – це кошторис громади: села, міста або цілої країни. Формувати бюджет повинна саме ця громада, адже він наповнюється із податків громадян і повинен відповідати саме їх потребам, - впевнений депутат облради і розробник проекту «Про затвердження Бюджетного регламенту Житомирської обласної ради» Дмитро Кропачов. Наразі місцеві бюджети складають переважно чиновники, тобто виконавча влада, однак бюджетна сфера є народною, а депутати лише можуть подавати певні пропозиції на етапі формування бюджету. В Україні немає законів, які забороняють громадам брати участь у формуванні бюджету. Правда, громадяни про це не знають».

Крім цього, Бюджетний регламент є ефективним та зрозумілим провідником в питаннях бюджетного процесу для депутатів місцевих рад і дозволяє їм більш ефективно користуватися наданими законом інструментами (депутатськими запитами та зверненнями) під час формування основного фінансового документу області.

«Далеко не всі депутати знають, що законами передбачено їх депутатське право формувати і контролювати виконання бюджету. Якщо депутати, як представники громади, не долучаються до бюджетної справи, то цим займаються ті, кому це вигідно і хто усвідомлює її важливість. Це, передусім, керівники органів виконавчої влади та деякі депутати – здебільшого депутати Верховної Ради України, - додає Дмитро Кропачов, а разом з тим закликає мешканців Житомирщини спільно контролювати держані та місцеві кошти».

У випадку, якщо проект «Про затвердження Бюджетного регламенту Житомирської обласної ради» авторства Кропачова буде прийнятий, то громада усього регіону матиме доступ до формування бюджету області та його раціонального розподілення саме на їхні потреби.

«В Україні не найкраща система формування державного бюджету, але її результати можна покращити, якщо справа відбуватиметься за схемою: рух вимог, планування, аналіз потреб – від села, до району, області, столиці,- відзначає Кропачов. - Необхідно кошти громади використовувати раціонально, аналізуючи кожну конкретну ситуацію чи потребу, а на їх основі виявляти пріоритетні напрямки вкладання бюджетних коштів, стежити за якісним та своєчасним виконанням підрядних робіт, а також усувати умови, що сприяють корупційним діям, - розповідає про переваги Бюджетного регламенту Кропачов»

Дмитро Кропачов: Громади Житомирщини можуть отримати бюджетний регламент і взяти безпосередню участь у бюджетному процесі

Відповідні регламенти вже затвердили обласна рада в Миколаєві, районні у Виноградіві, Жидачеві, Камінь-Каширську, Коломиї, а міські у Баштані, Звенигороді, Козятині, Переяслав-Хмельницьку, Сарнах і Черкасах. Нині, за сприяння Кропачова, до їх переліку може долучитися й Житомирська область.
За матеріалами: http://expreszt.com.ua/
Погода, Новости, загрузка...