Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 22 квітня 18:12
Анонси
В епіцентрі
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату України
Волейбольний клуб «Житичі-Полісся» здобув бронзову сходинку Чемпіонату УкраїниЖитомирська волонтерка закликає містян продовжувати допомагати захисникамПроектна команда «Лабораторії підприємництва» взяла участь у тренінгу з підсилення спроможності громадЖитомирські артисти передали чергову гуманітарну допомогу Баранівській громаді

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

15 июля 2012, 15:13

Державна служба охорони в Житомирській області

Згідно з архівними документами, 14 квітня 1948 року в Житомирі була організована артіль інвалідів "Охоронник", яка на договірних засадах охороняла великі магазини. Згодом Постановою Ради Міністрів СРСР №4633-1875 від 20.10.1952 року і вказівкою Управління міліції МБД УРСР №9-2 3245 від 18.11.1952 року в м. Житомирі на базі артілі інвалідів при міському відділі міліції організувався відділ зовнішньої сторожової охорони.

До його складу увійшло 111 чоловік. У квітні 1954 року на базі відділу сторожової охорони обласного центру був організований відділ позавідомчої сторожової охорони управління міліції в Житомирській області, а у Бердичеві, Коростені, Коростишеві, Новоград-Волинському та Радомишлі відповідні відділення при місцевих відділах міліції. У наступні роки в службі охорони на Житомирщині відбулося багато змін. Однією з таких стало перейменування у квітні 1960 року відділу позавідомчої сторожової охорони при УВС Житомирської області, а підвідомчі підрозділи в містах і районах виділилися в самостійні. 3 розвитком охоронної справи постійно здійснювалися заходи щодо подальшого вдосконалення позавідомчого відомства шляхом заміни сторожової охорони на обхідних постах працівниками міліції, організації охорони об'єктів автомотопатрульними нарядами міліції, розвитку централізованої охорони. У 1966 році створюється Житомирський міськвідділ охорони, який через три роки за результатами роботи за I квартал зайняв I місце в республіці.

В області на той час нараховувалося 23 відмінні бригади, 311 відмінних постів, більше 50% сторожів отримали звання «Відмінник служби». У грудні 1971 року за рахунок скорочення сторожів обхідних постів введено працівників нічної міліції, створені мобільні підрозділи міліції позавідомчої охорони, спроможні вирішувати складні оперативні завдання по попередженню крадіжок та охороні громадського порядку. У 1973 році з'єднані держбюджетна та нічна міліція, утворено дивізіони та взводи. Структура служби охорони постійно вдосконалювалася. Протягом наступних років підрозділи позавідомчої охорони провели заходи по зміцненню матеріально-технічної бази, у тому числі службових приміщень, удосконаленню та поліпшенню організаційної структури, поширенню діапазону її діяльності, надійності та значному здешевленню на основі впровадження нових технічних засобів охоронної сигналізації. Широко розгорнута організаційна робота сприяла покращенню службової діяльності підрозділів охорони області. У наступні роки робота основного складу була спрямована на забезпечення надійної охорони і збереження соціалістичної власності на об'єктах, подальше обстеження об'єктів і підвищення їх технічної укріпленості з широким застосуванням технічних засобів охорони, покращення умов праці і вирішення питань по техніці безпеки. Шляхом встановлення на АТС пультів «Нева-10» з комплектами «Атлас-3» була розширена мережа централізованої охорони, що дозволило значно розширити можливості по прийняттю під охорону об'єктів. Протягом 1985-1989 років проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази, надійності та значному здешевленню охорони на основі впровадження нових технічних засобів охоронної сигналізації, реорганізовувався ПЦО, проводились капітальні ремонти ОПС, велика увага приділялась зменшенню хибних спрацювань ОПС. Крім того, охорона вносить вагомий внесок у здійснення оперативно-профілактичних заходів по боротьбі зі злочинністю, завдяки чому зростає авторитет Служби охорони у системі МВС України. Економічні негаразди, розбалансованість народного господарства та економічна криза, що почалася в країні наприкінці 1991 року, призвели до значного скорочення кількості об'єктів, що охоронялися. Як наслідок, відбулося скорочення чисельності особового складу та ліквідації районних підрозділів ДСО.

Керівництво Служби охорони Житомирщини намагалося знаходити шляхи виходу з цього скрутного становища, щоб максимально зберегти і чисельність особового складу, і структуру охорони в цілому . 10 серпня 1993 року після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України №615 Служба охорони виділена як окремий структурний підрозділ в системі MBС України і набула статусу Державної. Станом на 1 січня 1994 року підрозділи ДСО були створені в усіх містах і районних центрах Житомирщини. На озброєння ДСО надійшли новітні та сучасні зразки охоронної техніки, яка допомагала вчасно попереджувати злочини на об'єктах, що охороняються. Одним з підрозділів ДСО є спеціальний міліцейський підрозділ «ТИТАН», який був створений у 1993 році для здійснення на договірній основі охорони власності фізичних та юридичних осіб, забезпечення особистої безпеки фізичних осіб від злочинних посягань, надання спеціальних охоронних послуг.

Його особовий склад формується з числа ретельно підготовлених фахівців, які мають необхідний рівень бойової, фізичної підготовки та відповідний досвід роботи в органах внутрішніх справ. Адже на їх плечі покладаються найважливіші й найскладніші завдання. Не менш професійно підготовленими є і міліціонери групи затримання підрозділів охорони, які оперативно, в лічені хвилини реагують на правопорушення, виїжджаючи на об'єкт по сигналу тривоги. До мобільного екіпажу входять старший групи, він же молодший інспектор, кінолог та водій. Ще одним структурним підрозділом ДСО є загін цивільної охорони «ВАРТА», створений у 2000 році. Це єдиний підрозділ в системі ДСО, куди приймають за наймом, але це не зменшує відповідальності і професіоналізму його працівників.
За матеріалами: Житомир Експрес
Погода, Новости, загрузка...