Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 19 лютого 02:42
Анонси
В епіцентрі
Ігор Гундич у Хорошеві вшанував воїнів-інтернаціоналістів
Ігор Гундич у Хорошеві вшанував воїнів-інтернаціоналістів
Ігор Гундич у Хорошеві вшанував воїнів-інтернаціоналістівУ Словечанській ОТГ затвердили першочергові проекти для реалізації у 2019-2021 рокахСухомлин: З початку цього року КП «Міськвітло» замінило 785 світильниківСергій Сухомлин відвідав два дитячі будинки, де перебувають діти, які потрапили в складні життєві ситуації
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

30 мая 2011, 10:08

У КВУ закон про вибори нардепів назвали "кроком вперед", але є "але"

Серед позитивів документу він відзначив низку поліпшених процедурних норм з формування
Проект закону "Про вибори народних депутатів" є "кроком вперед у порівнянні з законом про місцеві вибори", вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Серед позитивів документу він відзначив низку поліпшених процедурних норм з формування виборчих комісій, перебігу спостереження за виборами та реєстрації кандидатів, передає "Німецька хвиля".

Черненко привітав розширення прав громадських організацій та їхніх можливостей на спостереження за виборами.

Водночас він піддав критиці змішану пропорційно-мажоритарну виборчу систему як таку, що не сприяє розвитку виборчого законодавства.

Черненко вважає, що прогресом могло б стати запровадження відкритих партійних списків за умов збереження пропорційної виборчої системи.

Часткове повернення до мажоритарної системи, за словами Черненка, не обов'язково означатиме переваги для влади.

Він назвав "питанням політичної волі" готовність влади чесно і відкрито піти на вибори і відмовитись від "широкого застосування провладними кандидатами адміністративного ресурсу заради здобуття перемоги за будь-яку ціну".

На думку голови КВУ, Венеціанська комісія може схвалити теперішній проект мін'юсту: "Їх не хвилює виборча система, їх хвилює більше процедура і забезпечення в законі прав виборців та тих, хто обирається".

27 травня Міністерство юстиції оприлюднило на своєму сайті проект закону "Про вибори народних депутатів", підготовлений робочою групою при президенті.

Серед головних новацій – піднято прохідний бар'єр до 5 %, усунуто від виборів політичні блоки, а також скасовано графу "проти всіх" у бюлетені.

Натомість з'явилось право висуватись у приватних осіб.

За законопроектом, половина депутатів обиратиметься за партійними списками, інша половина - за одномандатними округами.

Міністерство юстиції опублікувало не лише "технічний проект закону", а й попередній "первинний текст".

Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що проект перекладається на англійську і буде надісланий на експертизу до Венеціанської комісії та Міжнародного фонду виборчих систем у США.
Погода, Новости, загрузка...