Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 01 червня 11:32
Анонси
В епіцентрі
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських Житомирщини
На Донеччині відбулася ротація зведеного загону поліцейських ЖитомирщиниВіра Рогова провела онлайн-засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при ОДАСергій Сухомлин звернувся до житомирян з приводу постанови головного санітарного лікаря Житомирської областіВіталій Бунечко в режимі онлайн поспілкувався з журналістами телеканалу СТБ
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

30 мая 2011, 10:08

У КВУ закон про вибори нардепів назвали "кроком вперед", але є "але"

Серед позитивів документу він відзначив низку поліпшених процедурних норм з формування
Проект закону "Про вибори народних депутатів" є "кроком вперед у порівнянні з законом про місцеві вибори", вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Серед позитивів документу він відзначив низку поліпшених процедурних норм з формування виборчих комісій, перебігу спостереження за виборами та реєстрації кандидатів, передає "Німецька хвиля".

Черненко привітав розширення прав громадських організацій та їхніх можливостей на спостереження за виборами.

Водночас він піддав критиці змішану пропорційно-мажоритарну виборчу систему як таку, що не сприяє розвитку виборчого законодавства.

Черненко вважає, що прогресом могло б стати запровадження відкритих партійних списків за умов збереження пропорційної виборчої системи.

Часткове повернення до мажоритарної системи, за словами Черненка, не обов'язково означатиме переваги для влади.

Він назвав "питанням політичної волі" готовність влади чесно і відкрито піти на вибори і відмовитись від "широкого застосування провладними кандидатами адміністративного ресурсу заради здобуття перемоги за будь-яку ціну".

На думку голови КВУ, Венеціанська комісія може схвалити теперішній проект мін'юсту: "Їх не хвилює виборча система, їх хвилює більше процедура і забезпечення в законі прав виборців та тих, хто обирається".

27 травня Міністерство юстиції оприлюднило на своєму сайті проект закону "Про вибори народних депутатів", підготовлений робочою групою при президенті.

Серед головних новацій – піднято прохідний бар'єр до 5 %, усунуто від виборів політичні блоки, а також скасовано графу "проти всіх" у бюлетені.

Натомість з'явилось право висуватись у приватних осіб.

За законопроектом, половина депутатів обиратиметься за партійними списками, інша половина - за одномандатними округами.

Міністерство юстиції опублікувало не лише "технічний проект закону", а й попередній "первинний текст".

Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що проект перекладається на англійську і буде надісланий на експертизу до Венеціанської комісії та Міжнародного фонду виборчих систем у США.
Погода, Новости, загрузка...