Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 19 лютого 02:50
Анонси
В епіцентрі
Ігор Гундич у Хорошеві вшанував воїнів-інтернаціоналістів
Ігор Гундич у Хорошеві вшанував воїнів-інтернаціоналістів
Ігор Гундич у Хорошеві вшанував воїнів-інтернаціоналістівУ Словечанській ОТГ затвердили першочергові проекти для реалізації у 2019-2021 рокахСухомлин: З початку цього року КП «Міськвітло» замінило 785 світильниківСергій Сухомлин відвідав два дитячі будинки, де перебувають діти, які потрапили в складні життєві ситуації
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

25 мая 2011, 15:55

За триста гривень німецьку візу Вам надішлють додому

«Завдяки тому, що зникла необхідність проходження особистої співбесіди для тих, хто подорожує
Ті, хто часто подорожує до Німеччини, незабаром зможуть отримувати візи не лише в Києві, але й в Одесі, Донецьку та Львові. Щоправда, киянам нововведення не принесе нічого крім додаткових витрат.

Вже цієї п’ятниці подавати заявки можна буде у Львові, 31 травня нова процедура буде запроваджена в Одесі. Заявникам з Донецька доведеться почекати – через пожежу в призначеній для візового центру будівлі його відкриття відкладається на три-чотири тижні. Консульський відділ посольства Німеччини працюватиме через посередників – фірму VFS, яка вже надає подібні послуги українським гостям Франції, Нідерландів та Фінляндії. Подані заяви будуть направлятися до посольства наступного дня та після одного-двох днів опрацювання надсилатися клієнтові. Коштуватимуть послуги VFS 25,2 євро, ще 50 гривень клієнтові доведеться заплатити, аби кур’єр привіз паспорт йому додому. І це не враховуючи візового збору, який для більшості подорожуючих складає 35 євро.

«Завдяки тому, що зникла необхідність проходження особистої співбесіди для тих, хто подорожує часто, а також розширенню кола тих, кого стосується ця процедура, на нашу думку, зроблене спрощення в процедурі опрацювання візових заяв», - зазначив на прес-конференції у Києві посол Німеччини в України Ганс-Юрґен Гамзьот.

«Витрати - як на квиток»

Киянам доведеться платити 25 євро за те, що раніше було безкоштовнимКиянам доведеться платити 25 євро за те, що раніше було безкоштовним Співробітник компанії Siemens донеччанин Олексій Дулін їздить до Німеччини у службових справах раз на півроку. У паспорті він уже має дві німецькі візи – саме стільки повинен мати українець за останні два роки, аби скористатися спрощеною процедурою. Платними послугами офіційних посередників Дулін готовий скористатися. «Вартість послуг можна порівняти з вартістю квитка з Києва в Донецьк і назад», - каже він.

Проте полегшення в отриманні візи можуть не відчути кияни – спеціальні «експрес-віконця», які працювали у посольстві для тих, хто часто подорожує до Німеччини, наступного тижня закриють, а полегшена процедура відтак працюватиме для них лише через того ж посередника, що працює і в столиці. Посол зазначає, що послуги фірми є добровільними, і будь-хто зможе призначити собі час прийому в посольстві й подати заяву особисто і безкоштовно. Щоправда, запис має зазвичай відбуватися за декілька тижнів до планованої дати подорожі. Натомість в «експрес-віконці» можна було здати і отримати документи без запису і, зазвичай, без черги.

Посол сподівається на менші черги

Та запевнити в тому, що таку візу киянам вдасться отримати так само швидко, як і раніше, без сплати додаткових коштів, у посольстві не можуть. Хоча посол зазначає: «Я не очікую ускладнення процедури, адже завдяки запровадженню нових центрів, ситуація у віконцях посольства також трохи зміниться». Однак робити висновки, за його словами, можна буде лише тоді, коли стане зрозуміло, яка частка заяв подаватиметься через новостворені візові центри.
Погода, Новости, загрузка...