На Житомирщині Служба безпеки та Національна поліція задокументували повторний незаконний видобуток корисних копалин у промислових масштабах, організований місцевим підприємцем-колишнім заступником голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.
Ініційована експертиза підтвердила завдані державі збитки на понад 22 мільйони гривень.
Організатор протиправного бізнесу раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення.
Втім, незважаючи на неодноразове блокування правоохоронцями роботи підпільного кар’єру, вилучення спеціальної техніки та повідомлення підозр усім причетним особам, через деякий час фігурант відновив видобувний бізнес та вперто продовжив безконтрольну «розробку» родовища піску.
Промислові роботи велися на землях Коростишівської тергромади без жодних належних дозволів та «під прикриттям» нібито розробки водойми на цих територіях.
Ініційовані експертизи засвідчили, що упродовж півтора року експосадовець разом зі спільниками встигли видобути і продати 20 тисяч кубічних метрів корисної копалини.
Суму збитків, що завдано екології, встановлює експертиза.
Колишньому заступнику губернатора-організатору незаконного видобутку та трьом його спільникам повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисної копалини місцевого значення у великому розмірі, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України.
Для забезпечення відшкодування завданих державі збитків вже накладено арешт на майно підприємства, яке належить організатору злочину, вартістю понад 5 млн грн.
Вирішується питання щодо арешту особистого майна підозрюваних.
Документування оборудки проводили співробітники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП регіону за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.