Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 19 листопада 17:20
Анонси
В епіцентрі
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»Житомирщина готова до викликів зими. В області створено понад 700 пунктів незламностіНа Житомирщині відбулося П’яте регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові УкраїниСформовано новий склад молодіжної ради при Житомирській ОВА

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

10 ноября 2015, 11:18

Житомирські десантники відвідали Свято-Успенську Святогірську лавру

Військовослужбовці окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України, які зараз виконують завдання у зоні антитерористичної операції, відвідали Свято-Успенську Святогірську лавру, де відзначили релігійне свято — пам’ять Великомученика Димитрія Солунського.

— Більшість наших десантників у мирний час відвідували церкву, — пояснив заступник командира бригади по роботі з особовим складом. — У воєнний час таку можливість мають не завжди. Однак сьогодні — велике свято. Військових вірян звільнили від занять та тренувань, дали можливість відвідати святиню.

Свято-Успенська Святогірська лавра входить до трійки найбільших християнських святинь України поряд із Києво-Печерською та Почаївською. Святиня знаходиться на крейдяних схилах правого берега річки Сіверський Донець у Слов’янському районі Донеччини. Тут є печери, в яких зберігаються мощі преподобного Іоанна, затворника Святогірського.

— Свято пам’яті Великомученика Димитрія — знаменне для всіх християн, особливо військових, — пояснює військовий священик Богдан Слонь, який служить капеланом у бригаді ВДВ. — Димитрій був теж військовим. Наприкінці 3 століття за особливу звитягу і доблесть римський імператор Максиміліан призначив його управителем міста Солунь. Поставив Димитрію головне завдання — усіляко боротись з християнами, знищувати віру, як непотрібну. Однак той не послухався, не зрікся віри, а навпаки пропагував християнство. За це Максиміліан кинув Димитрія до в’язниці, привселюдно катував і, зрештою, у 306 році вбив. Замість нього знищувати християн призначив богатиря Лія. Однак справу Димитрія продовжив його учень Нестор. Він був у всьому слабший Лія, проте переміг його, бо на його боці була правда. Християни перемогли, бо добро завжди перемагає зло. Історія повторюється знову. Це саме ми бачимо і сьогодні, коли російські війська напали на Україну. Досвід Димитрія показує, що перемагає не той, в кого більше солдатів чи танків, а той, на чиєму боці правда, хто боронить рідну землю.

Цього ж дня військові священики посвятили у таборі всіх десантників.
За матеріалами: http://expreszt.com.ua/
Погода, Новости, загрузка...