Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Понеділок, 05 січня 05:24
Анонси
В епіцентрі
На Житомирщині 97 родин захисників отримали грошову компенсацію на придбання житла
На Житомирщині 97 родин захисників отримали грошову компенсацію на придбання житла
На Житомирщині 97 родин захисників отримали грошову компенсацію на придбання житлаВіталій Бунечко: Рішення щодо виплати компенсацій мешканцям села Березина очікуємо найближчим часомНа Житомирщині відзначили Міжнародний день волонтераНа Житомирщині відкрили пам’ятник загиблим воїнам-десантникам

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

13 мая 2023, 10:06

На Житомирщині СБУ викрила трьох ворожих агітаторів на публічній підтримці дій країни-агресора

Служба безпеки України продовжує системну роботу з викриття прибічників російської військової агресії на Житомирщині.

За даними слідства, публічною антиукраїнською агітацією займався уродженець брянської області (рф).
Колишній радянський військовий донині продовжує працювати в одній із військових частин Житомирщини.
Аби охопити більшу аудиторію для схвалення російської збройної агресії проти України, агітатор обрав контрольно-пропускний пункт в/ч. Чоловік закликав українських військовослужбовців не чинити збройного супротиву російським військам як завідомо сильнішому противнику.
Він переконував присутніх у непереможності держави-агресора і неосяжності її ресурсів, а путіна називав «сильним полководцем», здатним докорінно змінити життя в Україні.
Поряд з цим, численні звірства і вбивства мирних жителів у Бучі, Ірпені та Гостомелі він називав «інсценуваннями», «зрежисованими» західними й українською спецслужбами.

Агресивно нав’язував присутнім ідеї «руського миру» ще один уродженець рф, який упродовж останніх десятиліть проживає у Житомирі.
Місцевий мешканець публічно переконував працівників та відвідувачів банківської установи у правильності політики «росії-матушки» щодо нашої держави.
Крім того, чоловік стверджував, що зовсім скоро країна-агресор прийде на свої – споконвіку історичні – землі та врешті наведе справжні порядки в Україні.

Слідчі СБУ кваліфікували дії обох зловмисників за ч.1 ст.111-1 Кримінального кодексу України і повідомили їм про підозру у публічних закликах до підтримки рішень та дій держави-агресора.

Фігурант ще одного кримінального провадження – ексвійськовий, а зараз приватний підприємець, який мешкає у прикордонному селі на Коростенщині.
Прапорщик у відставці свого часу проходив військову службу у військах протиповітряної оборони зс рб.
Для донесення своєї позиції щодо російсько-української війни чоловік використовував свій акаунт у забороненій в Україні соціальній мережі «Однокласники». Агітаційні матеріали брав із російських інтернет-ресурсів та спільнот.
У антиукраїнських дописах збройна агресія рф називалася «звільненням територій», а окупанти подавалися виключно як визволителі Донбасу від беззаконня, фашизму і нацизму.
Також чоловік поширював фейки про вбивства мирного населення, які нібито чинять українські військові.
Слідчі органів безпеки підозрюють зловмисника у поширенні матеріалів із виправдовуванням та визнанням правомірною збройної агресії рф проти України і глорифікацією її учасників, тобто у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 і 3 ст.436-2 Кримінального кодексу України.

Обвинувальні акти стосовно усіх фігурантів скеровано до суду для розгляду по суті.
Заходи з викриття та документування протиправної діяльності здійснені співробітниками, слідчими та дізнавачами Управління СБ України в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.
Погода, Новости, загрузка...