Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Субота, 04 жовтня 19:52
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць України
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць України
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць УкраїниУ Бердичеві відбулося відкриття дитячого будинку сімейного типуЛіцей №25 у Житомирі стане «Школою майбутнього»Фахівці ДСНС Житомирщини урочисто відзначили День рятівника

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

31 мая 2023, 14:15

У Житомирі судитимуть двох колаборантів: місцевого хірурга та громадянку РФ

Безробітного хірурга з Житомира та громадянку РФ, яка живе поблизу обласного центру, судитимуть за те, що вони у своїх соцмережах виправдовували збройну агресію Росії проти України та героїзували російську армію. Про це Суспільному розповіла речниця СБУ Житомирщини Ірина Мартинюк.

За її словами, антиукраїнські матеріали колаборанти поширювали у забороненій в Україні соцмережі "Однокласники".

"Навіть після повномасштабного вторгнення РФ ці громадяни лишилися зомбованими ворожою пропагандою. У своїх акаунтах вони розміщували звеличувальні тексти і пости-молитви за рашистських "братьєв, синовєй і отцов", прирівнюючи їхні злочини до "мученицьких подвигів". Українських військових вони ганьбили і називали "фашистською поганню". СБУ ініціювала експертні дослідження, які підтвердили, що поширені публікації містять тези-виправдання збройної агресії Росії проти України та героїзацію ворожої армії. Під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку та мобільні термінали із доказами поширення ворожої пропаганди", – каже Ірина Мартинюк.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили чоловікові та жінці підозри за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України та глорифікацію її учасників. У разі доведення вини чоловікові та жінці загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Погода, Новости, загрузка...