Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Субота, 04 жовтня 16:45
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць України
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць України
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць УкраїниУ Бердичеві відбулося відкриття дитячого будинку сімейного типуЛіцей №25 у Житомирі стане «Школою майбутнього»Фахівці ДСНС Житомирщини урочисто відзначили День рятівника

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

15 октября 2024, 10:52

За втручання прокуратури взято під охорону пам’ятку архітектури місцевого значення – синагогу, що у Звягельському районі

Прокурори Звягельської окружної прокуратури, звернувшись з позовом до суду, домоглися укладення охоронного договору на ще одну пам’ятку архітектури місцевого значення.

Йдеться про архітектурну пам’ятку – синагогу, що в смт Городниця Звягельського району. Будівля, споруджена в кінці XIX - на початку XX століття, є винятковою культурною цінністю. Ще у 1996 році її взято на державний облік та охорону як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Прокурори встановили, що будівля є комунальною власністю Городищенської територіальної громади. До того ж, безпосередньо використовується органом місцевого самоврядування як адміністративне приміщення.

Попри це, дотепер сільською радою не укладено охоронний договір, що зобов’язував би утримувати пам’ятку у належному стані. Фактично маючи власника, пам’ятка перебувала без належного захисту від пошкодження, руйнування або знищення.

Лише після звернення прокурора до суду селищна рада уклала відповідний охоронний договір.

За втручання прокуратури взято під охорону пам’ятку архітектури місцевого значення – синагогу, що у Звягельському районі
Погода, Новости, загрузка...