29 жовтня у Житомирі відбувся Форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад», який зібрав представників Житомирської обласної військової адміністрації, міської ради, підприємців, громадських активістів та медіа. Головною метою заходу стало обговорення важливих аспектів відновлення громад та розробка стратегій для їхнього сталого розвитку, особливо актуальних в умовах воєнного часу.
Виконавча директорка Інституту «Республіка» Інна Душка презентувала дослідження «Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад», яке розкриває роль громадськості у процесі відновлення. Інститут «Республіка» — це всеукраїнська громадська організація, що сприяє демократичним перетворенням через активну участь громадян.
Також учасники форуму розглянули успішні кейси співпраці з громадським сектором, впровадження інновацій у стратегічне управління, використання цифрових платформ для управління, створення smart-громад й приклади розвитку місцевих економік та інвестування.
Основні меседжі Форуму:
Стратегічне планування важливе навіть під час війни. Форум підкреслив, що стратегічний підхід до розвитку громад є необхідним, щоб закласти основи для майбутнього відновлення та процвітання.
Залучення різних груп населення до процесу стратегування. Учасники наголосили на важливості залучення громадян для розуміння реальних потреб та пріоритетів у розробці стратегії.
Прозорість і відкритість.*Під час планування важливо забезпечити прозорість і доступність для всіх зацікавлених осіб, що допоможе створити довіру до процесу та результатів.
Громадський моніторинг і звітність влади. Владу закликали щорічно звітувати про реалізацію стратегічних документів, а громадськість – активно моніторити їхнє виконання.
Напрацьовані на форумі ідеї будуть використані при підготовці звіту за результатами дослідження відновлення та стратегічного розвитку громад, який Інститут «Республіка» представить на Національному форумі у листопаді за участі представників центральних органів влади.
Довідково. Захід проведено в межах проєкту «Дослідження впливу та внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвитку громад» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.