Посушлива погода принесла з собою ріст статистики загорянь в екосистемах регіону. Станом на недільний ранок вже маємо 29 таких пожеж, під час яких вогнем пройдено майже 37 га території області. Лише за добу, що минула, сталося 7 загорянь сухої рослинності, де вогнем пройдено 6 га території.
Так, в с. Товкачі Коростенського району бійці ДСНС майже півтори години гасили суху рослинність, де вогонь загрожував поширенням на лісовий масив. Завдяки вправності рятувальників цьому вдалося запобігти. В результаті вогнем знищено 2 га сухостою.
А в с. Білокоровичі того ж району бійці ДСНС загасили 1 га сухої рослинності та запобігли поширенню полум’я на приватні господарські будівлі, до яких залишилося близько 40 м.
Людський фактор – загальна причина виникнення таких пожеж! Адже займається через спалювання сміття, минулорічного сухостою чи необережне поводження з вогнем. А суха та вітряна погода сприяють миттєвому розповсюдженню. Через що такі пожежі вкрай важко гасити і вони часто набувають масштабних розмірів та можуть спричинити тяжкі й трагічні наслідки.
Рятувальники закликають громадян неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час прибирання присадибних ділянок, не випалювати сухостій та не розводити багаття у вітряну погоду. У випадку виникнення будь-яких надзвичайних подій терміново звертайтеся до Служби порятунку за номером «101».