Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Середа, 19 листопада 21:40
Анонси
В епіцентрі
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»Житомирщина готова до викликів зими. В області створено понад 700 пунктів незламностіНа Житомирщині відбулося П’яте регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові УкраїниСформовано новий склад молодіжної ради при Житомирській ОВА

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

29 апреля 2025, 09:16

У Житомирі 14 років тюрми отримав зрадник-дезертир Державного космічного агентства України

У Житомирі до 14 років ув’язнення заочно засуджено ексмайора Державного космічного агентства України, який зрадив присязі та нині служить у складі збройних сил рф.

За матеріалами слідства, зловмисником є нині 46-річний уродженець Малина.

Після закінчення вищого військового навчального закладу у Житомирі, його відкомандирували у розпорядження Державного космічного агентства – для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки.

У 2001 році фігуранта відрядили в Крим, де він на посаді інженера лабораторії працював із наземною та бортовою апаратурою космічної техніки.

У 2014 році після захоплення агресором півострова майор зрадив військовій присязі та пристав на пропозицію російського генерала – перейти на службу в армію рф.

Після отримання російського паспорта зрадник присягнув на вірність державі-окупантці, отримав аналогічне звання та ідентичну посаду на захопленому спецоб’єкті.

Втім, росіяни відправили його «служити» у приморський край на далекий схід.

На підставі зібраних СБУ доказів Корольовський районний суд м.Житомира визнав фігуранта винним у вчиненні злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч.1 ст.111 (державна зрада),

- ч.1 ст.408 (дезертирство).

Наказом Міністерства оборони України його позбавлено офіцерського звання «майор» та звільнено з військової служби.

Ухвалою Житомирського апеляційного суду вирок суду першої інстанції залишено без змін. Наразі він набрав законної сили.

Засудженому обрано міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Початок строку відбування покарання ухвалено рахувати з дати його фізичного затримання.

Документування зрадника проводили оперативники та слідчі СБУ в Житомирській області.

Обвинувачення в суді підтримувала Житомирська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.
Погода, Новости, загрузка...