Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Червер, 20 листопада 09:10
Анонси
В епіцентрі
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»
На Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»Житомирщина готова до викликів зими. В області створено понад 700 пунктів незламностіНа Житомирщині відбулося П’яте регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові УкраїниСформовано новий склад молодіжної ради при Житомирській ОВА

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

11 июня 2025, 14:19

У Житомирі стартувала міжнародна освітня кампанія «ZOOM – Діти захищають клімат!»


Ліцей №30 м. Житомира — перший освітній заклад міста, що бере участь в міжнародній кампанії «ZOOM – Діти захищають клімат!», застосовуючи європейські практики кліматичної освіти.

За підтримки проєкту «Угода мерів-Схід», педагоги ліцею №30 вже отримали комплект інструментів для якісного старту кампанії в навчальному процесі. Серед наданих матеріалів — методичний посібник для вчителів, який допомагає інтегрувати кліматичну тематику у шкільні предмети, робочі зошити для учнів, що заохочують рефлексію та закріплення знань через практичні завдання, а також візуальні та комунікаційні матеріали: презентації, памʼятки для батьків, наліпки та тематичний плакат. Останній виконує особливу функцію — слугує місцем для фіксації «зелених ідей» дітей, їхніх закликів до політиків та особистих зобов’язань на користь клімату. Усі ці інструменти покликані зробити процес навчання не лише змістовним, а й захопливим, емоційно залученим і суспільно значущим.

Кампанія «ZOOM – Діти захищають клімат!» має майже 20-річну історію. Її започаткував Кліматичний Альянс Європи у 2002 році. За цей час вона об’єднала сотні тисяч школярів по всій Європі, які крок за кроком змінювали щоденні звички — на користь захисту клімату.

Сьогодні ця ініціатива вперше офіційно адаптована для України завдяки проєкту «Угода мерів - Схід» та є пілотною у чотирьох громадах — Коростенській, Чортківській, Фастівській та Конотопській, які стали першими майданчиками для втілення цієї європейської освітньої моделі. Житомир, хоча й не входить до числа пілотних громад, демонструє проактивну позицію та приєднується до впровадження кампанії як ініціативна громада, що має вагомий досвід у кліматичній політиці, сталому розвитку та інтеграції екологічних практик в освітній процес.

Ключова ідея кампанії «ZOOM – Діти захищають клімат!» полягає не лише в інформуванні дітей про виклики зміни клімату, але й тому, щоб дати їм відчути реальний вплив власних дій. Через щоденні практики — від вибору сталого транспорту до енергозбереження вдома — учні вчаться усвідомлювати причинно-наслідкові зв’язки між своїми звичками та станом довкілля. У рамках кампанії кожна така дія фіксується у вигляді «зеленого» або «блакитного» сліду — символічного, але вимірюваного показника особистого внеску школяра у скорочення викидів парникових газів. Цей підхід дозволяє дітям не лише спостерігати за змінами, а й ставати агентами змін у своїх родинах, школах та громадах, створюючи культуру відповідального ставлення до ресурсів уже з молодшого віку.

За підсумками кампанії учнівські ініціативи, «зелені» сліди та творчі роботи буде зібрано в єдиний національний портфель, який презентуватиметься на наступній кліматичній конференції ООН, що відбудеться у листопаді в місті Белем, Бразилія. Таким чином, дитячі голоси з України стануть частиною глобального діалогу про майбутнє планети.

Детальніше про кампанію та доступні матеріали: https://com-east.eu/uk/library/kampaniya-zoom-dity-zahyshhayut-klimat-robochi-materialy-dlya-provedennya-kampaniyi/
Погода, Новости, загрузка...