Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 02 грудня 20:25
Анонси
В епіцентрі
На Житомирщині відкрили пам’ятник загиблим воїнам-десантникам
На Житомирщині відкрили пам’ятник загиблим воїнам-десантникам
На Житомирщині відкрили пам’ятник загиблим воїнам-десантникамУ Житомирі відзначили День Гідності та СвободиНа Житомирщині відбувся аграрний форум у межах проєкту «Діалог влади та бізнесу»Житомирщина готова до викликів зими. В області створено понад 700 пунктів незламності

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

25 августа 2025, 10:23

Віталій Бунечко: Онлайн зустріч з Почесним консулом України в місті Кобе паном Окабе Йошіхіко

Віталій Бунечко: Онлайн зустріч з Почесним консулом України в місті Кобе паном Окабе Йошіхіко


21 серпня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до онлайн зустрічі з Почесним консулом України в місті Кобе (Японія) паном Окабе Йошіхіко та його колегами.

Під час спілкування обговорили перспективи співпраці між Житомирщиною, префектурою Хьоґо та іншими регіонами Японії. У нас багато спільного: розвинений аграрний сектор, лісова та деревообробна промисловість, значні можливості Житомирщини у видобувній галузі. Все це відкриває широкі шляхи для партнерства.

За участі Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) упродовж 2023–2024 років на базі Поліського національного університету був реалізований проєкт із навчання жінок-фермерок сучасним методам ведення агробізнесу. Цього року стартує новий проєкт JICA, спрямований на підготовку фермерів-початківців, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб на базі Житомирського агротехнічного коледжу. Для цього вже облаштовано теплиці, систему крапельного зрошення та майданчики для впровадження сучасних технологій садівництва й овочівництва.

Житомирщина зацікавлена у ініціативі від друзів з Японії щодо розширення культурного обміну: проведення онлайн-зустрічей між нашими дітьми та учнями, концертів творчих колективів, аби краще познайомити людей із культурами наших країн. Не залишиться поза увагою й співробітництво в науковій сфері та інших галузях.

“Щиро дякую пану Окабе Йошіхіко за змістовну зустріч. Переконаний, що подальший розвиток наших відносин стане міцним підґрунтям для зміцнення зв’язків між Житомирщиною та Японією”, — підкреслив Віталій Бунечко.

Висловлюємо вдячність японському народу за всебічну підтримку України — від відновлення інфраструктури та енергетики до гуманітарної допомоги, забезпечення обладнанням для розмінування, співпраці у сфері кібербезпеки й турботи про українців, які знайшли прихисток у Японії. Це справжній приклад солідарності, який відкриває нові горизонти для нашого майбутнього співробітництва.
Погода, Новости, загрузка...